Dnes je Pátek, 29. března 2024, svátek má Taťána
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5535
 
Webinfo


 

04.12.2006, 10:08 - rubrika " Bariéry "
Bezbariérový přístup má jen hrstka škol

Problémy při výběru škol mohou mít rodiče handicapovaných dětí. Ne všechny základní či střední školy v hanácké metropoli totiž mají nutné úpravy umožňující bezbariérový přístup.

"Rodiče odkazujeme na Základní školy Helsinská, Tererovo náměstí a Rožňavská, které jsou bezbariérové," uvedla Hana Frantová z odboru školství.

"Letos jsme díky projektu mezi pavilony vybudovali koridor s nájezdovými rampami. Jídelna, tělocvična i sociální zařízení jsou také bezbariérové," sdělil Jaroslav Hála, ředitel ZŠ Tererovo náměstí. "Bylo nutné pořídit například speciální lavice, zábradlí či zvýšená umyvadla," vypočítává. Na ZŠ Helsinská by se vozíčkář nedostal do učeben ve druhém patře, před dvěma lety proto investovali tři sta tisíc do plošiny.

Na gymnáziu Čajkovského mohou zdravotně postižení studenti využívat novou nájezdovou rampu, výtah a WC. Magistrát města, Olomoucký kraj a Nadace Charty 77 uvolnily na rekonstrukci jeden a půl milionu korun. "Úpravy jsme udělali pro studenta prvního ročníku a jsme připraveni přijmout další handicapované žáky," řekl ředitel Lubomír Sklenář.

Vedení obchodní akademie, které také přijalo handicapovaného studenta, na dotace zatím marně čeká. "Investiční záměr jsme podali před dvěma roky. Zpřístupnit školu tělesně postiženým je náš dlouhodobý cíl," uvedl ředitel Jan Sobotka.

V rámci regionálního operačního programu se olomoucký krajský úřad snaží zpřístupnit všechny obory, které by handicapovaní žáci mohli studovat. "Handicapované děti se prostřednictvím pilotního projektu snažíme integrovat do vytipovaných škol a školských zařízení. V budoucnu by měly mít všechny školy na Olomoucku bezbariérový přístup," uvedl vedoucí oddělení krajského vzdělávání Karel Goš.

Autor: (chom, kas)
Zdroj: Olomoucký deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie