Dnes je Pondělí, 5. prosince 2022, svátek má Barbora
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 2015
 
Webinfo


 

03.11.2004, 15:24 - rubrika " Sport "
Od rehabilitace až po paralympijské hry

Od rehabilitace až po paralympijské hry je koncipován plavecký program, který poskytuje občanské sdružení Kontakt bez bariér (bB). Sdružení má v ČR sedm středisek, v nichž je zapojeno zhruba 500 lidí. Programu obsahuje plavecký výcvik od dětí s vrozenými vadami až po dospělé po úrazech, snaží se vést tyto osoby k rekreačnímu i vrcholovému sportu.

Ve všech střediscích v republice má sdružení v bazénech pronajato sedmdesát hodin týdně. „Děti, které u nás začínají, plavou dvakrát v týdnu. Nejdříve se učí zacházet se svým tělem ve vodě, metodická řada je do detailu zpracována. Tu jsme vytvořili společně s Martinem Kovářem, který se stal naším nejúspěšnějším paraolympionikem a je držitelem tří zlatých medailí a stejného počtu světových rekordů. Díky této metodice jsme schopni naučit plavat člověka s jakýmkoliv handicapem. Jde o velký psychologický moment v životě postiženého,“ řekl Jan Nevrkla, předseda Kontakt bB.

Kontakt bB vedle celoročního výcviku plavání organizuje i týdenní plavecké kurzy, určené především pro ty, kteří se nemohou z různých důvodů věnovat sportu celoročně. Plave se na nich dvakrát denně, volný čas je vyplněn výukou na počítačích a dalšími programy pro děti i dospělé. Stěžejní třitýdenní pobyt se pravidelně uskutečňuje v přírodním areálu ve Strakonicích, kde je k dispozici prostor se zelení, otevřený padesátimetrový a krytý pětadvacetimetrový bazén.

„Rozpočet sdružení dosahuje ročně sedm až osm milionů, nedostáváme dotace automaticky, ale na základě každoroční žádosti a příslušných projektů. Peníze nám poskytuje především ministerstvo práce a sociálních věcí, dále ministerstvo zdravotnictví, částečně přispívá ministerstvo školství, podporuje nás i brněnský a pražský magistrát. Část financí plyne od sponzorů. Na týdenní pobyty si přispívají sami účastníci zhruba padesáti procenty reálných nákladů, což je asi 2. 500 korun.

„Letos se uskutečnily paralympijské hry v Athénách a v české týmu bylo 14 plavců z 16 nominovaných, které prošly Kontaktem bB. V týmu byla zastoupena i brněnská plavkyně Petra Hrabinová, která ve svých sedmnácti letech obsadila na olympiádě šesté místo mezi stovkou nejlepších handicapovaných plavců světa,“ uvedl Nevrkla. Od roku 1996 se v Brně pořádají pravidelně mistrovství republiky v plavání handicapovaných, účastní se ho též plavci ze zahraničí. Na tomto mítinku s evropským renomé se podílí i a. s. Veletrhy Brno.

Zdroj: Tiskové středisko BVV
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie