Dnes je Pondělí, 5. prosince 2022, svátek má Barbora
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 2015
 
Webinfo


 

18.10.2004, 07:20 - rubrika " Sport "
Ministr na paralympiádě

Ve dnech 25. a 26. září 2004 navštívil 1. místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach společně s premiérem Stanislavem Grossem Atény.

Cílem cesty byly XII. letní paralympijské hry a podpora českých handicapovaných sportovců, kteří získali celkem 31 medailí (16 zlatých, 8 stříbrných a 7 bronzových). V řecké metropoli přivítala českou delegaci mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně ČR v Řecké republice Jana Bulenová. Po prohlídce okolí Akropole a antického divadla Irodus Attikus se Stanislav Gross a Zdeněk Škromach setkali s předsedou vlády Řecké republiky Konstantinem Karamanlisem. Poté následovala prohlídka paralympijské vesnice.

Českou delegaci zde přivítali reprezentanti České republiky a provedli ministra a premiéra svými dočasnými příbytky. Pak přišla na řadu návštěva sportovišť. Nejdříve lukostřelba, pak atletika a nakonec plavání. Vítěze – Martina Kováře – dekoroval premiér Stanislav Gross. Plavec Martin Kovář je se třemi tituly paralympijského šampióna nejúspěšnějším českým sportovcem. Zvítězil v nových světových rekordech ve všech třech individuálních kraulařských závodech, kterých se zúčastnil. Druhou nejúspěšnější českou závodnicí je atletka Veronika Foltová. Má zlato z hodu diskem i vrhu koulí a stříbro v hodu oštěpem. Čtyřiadvacetiletá sportovkyně byla loni vyhlášena na Paralympionikovi roku i na TOP TEN Českého svazu tělesně postižených sportovců juniorkou roku. Zlaté medaile patří ještě dalším deseti sportovcům v soutěžích jednotlivců a jednu vybojovalo družstvo stolních tenistů vozíčkářů - Michal Stefanu, René Tauš a František Glazar.

XII. letní paralympijské hry


Autor: red
Zdroj: Noviny MPSV
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie