Dnes je Pondělí, 5. prosince 2022, svátek má Barbora
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 2015
 
Webinfo


 

16.06.2004, 07:38 - rubrika " Sport "
Zdravotně postižení lidé budou opět soutěžit na národní abilympiádě

Letošní abilympiáda klepe na dveře. Přehlídka pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených lidí se uskuteční v Pardubicích ve dnech 18.-19. června a půjde o významnou událost pro celý východočeský region. O medailové umístění ve 24 disciplínách bude usilovat přibližně 120 soutěžících, kteří se představí jednak v činnostech vhodných k profesnímu uplatnění, jednak ve volnočasových aktivitách.

Organizátorem významné akce je Česká abilympijská asociace (CAA). Většina soutěžních oborů se bude konat v Salesiánském středisku mládeže, které je upraveno tak, aby se v něm mohli bez problémů pohybovat i vozíčkáři. Dějištěm počítačové editace textu bude zcela nový bezbariérový objekt firmy K2P v Hlaváčově ulici.

Podpora významných politiků

Záštitu nad 12. ročníkem národní abilympiády převzali předseda Senátu Petr Pithart, ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, ministr informatiky Vladimír Mlynář a pardubický primátor Jiří Stříteský. Patrony jsou poslankyně Alena Páralová a senátorka Jaroslava Moserová.

Zajímavosti ze soutěží

Největší zájem je o aranžování suchých květin, vyšívání, malbu na sklo, keramiku a počítačovou editaci textu. Atraktivní novinkou je vyřezávání ovoce. Nejstarším soutěžícím je 79letá Miloslava Krajčí z Pardubic, která se představí v aranžování suchých květin. Nejmladší je Lucie Sigmundová z Hradčan, narozená v roce 1985, která bude soutěžit v keramice a malbě na sklo. Mezi soutěžícími převažují mentálně postižení lidé. Nejvíce přihlášek je ze severní a střední Moravy.

Doprovodný program

Doplňkové akce bude v pátek uvádět Josef (Pepa) Melen, v sobotu jeho sestra Klára. Zatančí členové pohybového studia Hroch, na čtyřicet bubnů zahraje skupina Jumping Drums, proběhne autogramiáda a beseda s jediným českým basketbalistou v NBA Jiřím Welschem. Účastníky abilympiády také pobaví známá herečka a televizní moderátorka Bára Štěpánová, humorné obrázky pro ně nakreslí Jan Honza Lušovský. Chybět nebude střelba ze vzduchovky, barmanská show, opékání vepříka či prodejní výstavka užitných a dekorativních předmětů vyrobených zdravotně postiženými lidmi.

Sponzoři, mediální partner

Národní abilympiádu finančně a věcnými dary podporuje množství firem a institucí státní správy a samosprávy. K hlavním partnerům patří firmy Neusiedler SCP Bohemia, Foxconn CZ, MTS Group, Just CS, Transgas, Budějovický Budvar, Frantschach Consumer Bags Czech a K2P. Výraznou finanční částku poskytlo i město Pardubice, Pardubický kraj a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Ojedinělou akci podporují desítky obcí a měst: jmenovité uvedení si zaslouží Prostějov, Přerov, Česká Třebová, Srnojedy a Poděbrady. Velkou pomoc při zajišťování soutěžních disciplín poskytly střední školy z Pardubic, Hradce Králové a Turnova. Mediálním partnerem je Český rozhlas Pardubice.

Kontakty, speciální noviny

Podrobné informace o abilympijském hnutí jsou zveřejněny na internetových stránkách www.abilympics.cz. Dotazy lze posílat e-mailem na adresu bpelikan@atlas.cz, telefonovat lze na číslo 466 304 366.

Pětkrát ročně vychází Abilympijský zpravodaj. Jde o speciální noviny zaměřené na život zdravotně postižených lidí, které jsou rozesílány všem odběratelům zdarma. Zájemci si je mohou objednat na zmíněném tel. čísle.

Autor: Miloš Pelikán, tiskový mluvčí Asociace
Zdroj: Tisková zpráva sdružení CAA
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 26.01.2005, 19:05 - Čtenář :
Myslím si že ti co jsou postižení tak za to nemůžou!!!!!!!!!!!!!!!!!Bůh je tak stvořil , protože neměl těsto na to , aby vytvořil zdravého člověka.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie