Dnes je Pondělí, 5. prosince 2022, svátek má Barbora
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 2015
 
Webinfo


 

04.06.2004, 07:34 - rubrika " Sport "
Mezinárodní plavecké závody handicapovaných sportovců

Paralympijské hry za dveřmi

Brněnské veřejnosti se 4. - 6. června naskytne možnost shlédnout a podpořit obdivuhodné výkony tělesně postižených plavců, účastníků 9. Otevřeného mistrovství České republiky v plavání handicapovaných. Tohoto vrcholného domácího podniku se zúčastní na 200 plavců ČR z 8 zemí. Do Brna poprvé zavítají i plavci z Austrálie. Pro reprezentační týmy je tento závod poslední příležitostí vybojovat si nominaci XII. Letní paralympijské hry v Athénách 2004.

Z českých plavců, jejichž jména v posledních letech vévodí světovým tabulkám uvidíme
Martina Kováře - Mistr světa, paralympijský vítěz, paralympionik roku 2003 a paralympijskou vítězku Janu Hoffmanovou. Na závodech se také objeví čerstvá matka Běla Hlaváčková, která bude chtít v Athénách následovat některé své nepostižené kolegyně a necelého půl roku po narození syna Jana by měla obhajovat pozici nejlepší světové znakařky.

Po loňském vynikajícím úspěchu meetingu EUROWAVES 2003, pořádaném taktéž v Brně, který v srpnu nahradil více než 300 účastníkům z 29 zemí neuspořádané oficiální ME - dodá letošnímu MČR vysoký kredit opětovná účast předsedkyně IPC Swimming Mezinárodního paralympijského výboru pro plavání, paní Anne Green z Austrálie. Společně s týmem mezinárodních klasifikátorů (Austrálie, Kanada, Švýcarsko) zařadí naše nadějné mladé plavce do tříd, ve kterých se budou moci objektivně měřit srovnáním svých časů s mezinárodní úrovní a mohou si od tohoto okamžiku určovat postupné cíle a úroveň své plavecké přípravy. Právě náš rozvojový dětský program, jež bude v maximální možné míře prezentován, je světovým unikátem, jsme považováni za zemi s nejlépe propracovaným systémem směřujícím od rehabilitační úrovně až k paralympijským medailím a světovým rekordům.

Přijměte tímto pozvání do diváckých řad a přijďte svojí přítomností vyjádřit podporu lidem, jejichž mimořádné sportovní výsledky jsou srovnatelné s jejich nepostiženými kolegy.

Pořadatelem 9. Otevřeného mistrovství České republiky v plavání handicapovaných je Český svaz tělesně postižených sportovců, organizátorem SK KONTAKT Brno a KONTAKT bB - občanské sdružení pro studium, rehabilitaci a sport bez bariér přispívající k dotváření celkového obrazu města Brna rozsáhlou aktivitou v oblasti neziskového sektoru. Záštitu nad tímto závodem převzali hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek a primátor města Brna RNDr. Petr Duchoň.

Program závodů:

4.6. 2004 ... 16:30 zahájení závodů, 17:00 - 20:00 I. závodní blok
5.6. 2004 ... 9:00 - 12.00 II. závodní blok, 16:00 - 20 00 III. závodní blok
6.6. 2004 ... 9:00 - 12.00 IV. závodní blok a zakončení závodu

Jan Nevrkla
Předseda sdružení a vedoucí výpravy Českého paralympijského týmu do Athén
Email: jan.nevrkla@kontaktbb.cz
Mobil: 606 637 097

Pro zájemce o jakoukoliv podporu zmíněné akce i celoročního programu sdružení - finanční i formu dobrovolné výpomoci - uvádíme www.kontaktbb.cz a telefon na brněnské středisko sídlící na Srbské 53 v Kr. Poli - 541 589 333.
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie