Dnes je Pondělí, 5. prosince 2022, svátek má Barbora
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 2015
 
Webinfo


 

17.02.2003, 13:57 - rubrika " Sport "
Český sledge hokej narazil na tvrdé soupeře

S odchodem hráčů Sedících medvědů Zlín do nově vzniklých týmů HC Kolín a APA VČAS Olomouc nastal čas vybrat ty nejlepší z českých hráčů do výběru ČR. S příchodem nového trenéra Jiřího Janáka z Přerova nastala nová éra rozvoje sledge hokeje u nás. Současný tým tvoří obránci Olomouce (Libor Hulín, a Miloslav Smékal) a Kolína (Vladimír Vobořil a Jiří Chadraba). Útočníky vede kapitán Tomáš Kvoch (Kolín) s Liborem Geierem, Rostislavem Staňkem a Romanem Herinkem spolu s Erikem Fojtíkem (Zlín). Brankářem českého týmu je Zdeněk Titl z Olomouce.

Český sledge hokej má za sebou vytvoření základního kádru reprezentace, který je otevřený. Snahou organizátorů bude připravit co nejlepší podmínky pro její rozvoj. Velikou nevýhodou je nedostatek soupeřů, a proto bude nejtěžší domluvit vzájemná přátelská utkání, která by naše hráče připravila na boje v největších světových soutěžích (MS, paralympiáda).

Tuto sezónu se proto organizátoři českého sledge hokeje budou snažit získat pro tento mladý sport co nejvíce nových hráčů. V sezóně 2002 až 2003 se bude český sledgehokejový tým prezentovat především na evropské úrovni, a to v Poháru mistrů evropských zemí a na mistrovství Evropy.

Mezinárodní zkušenosti získali naši hráči v Uherském Hradišti, kde se uskutečnil sledgehokejový turnaj Hamé Handicap-Cup. Zúčastnily se jej týmy ze Švédska, Estonska, Německa, Anglie a Česka. Čeští reprezentanti - Sitting Bears, Zlín - nastupovali do svých pěti utkání s velkým odhodláním a vždy překvapili soupeře svým nasazením a sehraností, která jim však bohužel dlouho nevydržela a v turnaji nezískali žádné vítězství, a obsadili tak šestou příčku. Vítězem se stalo mužstvo FIFH Sledgehamers Malmö ze Švédska. Turnaj tak pro český sledge hokej znamenal hlavně cenné zkušenosti a spoustu podmětů ke zlepšení.

Zpracováno dle materiálů internetových stránek Sledge hokej Zlín.

Zdroj: Noviny MŮŽEŠ, číslo 1., ročník XI., strana 4
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie