Dnes je Úterý, 15. června 2021, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

27.04.2009, 16:37 - rubrika " Akce "
Jaké to je žít bez zraku a sluchu? Zkuste si na vlastní kůži

Dokážete si představit, že se Vám náhle začne zhoršovat zrak a sluch? Léta máte sluchovou ztrátu kompenzovanou sluchadlem a náhle, následkem nemoci, přijdete i o zrak? Navázat kontakt Vám bude najednou připadat jako velmi obtížné, informace z okolí budou útržkovité, bez zrakové a sluchové kontroly začnete ztrácet kontakt s realitou. Jak si v takové situaci dokážete udržet práci a svoji nezávislost a samostatnost? Uvařit si, dojít si sám nakoupit anebo jen taková banalita jako najít si druhou ponožku se může najednou jevit jako obrovský problém. Vaše závislost na podpoře druhých se začne prohlubovat.

Návštěvníci pražské zoo mají ojedinělou možnost si první květnovou sobotu u zeber u Afrického domu vyzkoušet, jaké to je se orientovat sám v prostoru bez zrakové a sluchové kontroly pomocí červenobílé hole. Speciální Červenobílý den pořádá 2. května od 10 do 16 hod. občanské sdružení LORM - Společnost pro hluchoslepé. "V ten den budou naši dobrovolníci nabízet návštěvníkům zoo malou červenobílou propisku za symbolickou cenu 25 korun v rámci veřejné sbírky Červenobílé dny," přibližuje akci její organizátorka ze sdružení LORM, Bc. Hanka Dvořáková. "Současně však chceme zájemcům nabídnout možnost se zážitkovou formou něco více dozvědět hluchoslepotě a principech průvodcovství, děti si u našeho stánku budou moci namalovat červenobílou zebru," dodává.

Organizátoři akce se snaží upozornit veřejnost na toto jedinečné postižení, které se vyznačuje souběžným postižením zraku a sluchu různého stupně. Hluchoslepota se objevuje v kombinaci úplné nebo částečné ztráty sluchu a zraku a může být vrozená nebo získaná následkem nemoci, úrazu či v důsledku vyššího věku.

Z výtěžku sbírky Červenobílé dny, jejíž sedmý ročník proběhl minulý týden ve 40 městech České republiky, jsou financovány sociální služby, které lidem s hluchoslepotou z celé ČR poskytují zdarma terénní sociální pracovníci při Poradenských centrech LORM. Podle Mgr. Petry Zimermanové, ředitelky o.s. LORM, hrají Červenobílé dny rok od roku důležitější roli pro financování pomoci hluchoslepým. Svá slova doplňuje: "V letošním roce, kdy nám byly drasticky sníženy dotace MPSV, se obracíme na veřejnost a věříme v její podporu a solidaritu. Víme, že doba je těžká pro všechny, o to více si vážíme i sebemenšího příspěvku a každé dárcovské SMS, které nám umožní dál poskytovat služby. Hluchoslepí s naší pomocí hrají divadlo, jezdí na běžkách a tandemových kolech, soutěží na Lormolympiádě, ale bez pomoci našich průvodců, tlumočníků a sociálních pracovníků mohou být o tyto možnosti ochuzeni."

Podrobné informace o sbírce včetně vyúčtování předchozích ročníku přinášejí stránky www.cervenobiledny.cz. Sbírku lze také podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS LORM na číslo 87 777 (cena jedné dárcovské SMS je 30 Kč, o.s. LORM obdrží 27 korun). Pro příspěvky je otevřeno sbírkové konto 35-0720850257/0100.
7. ročník sbírky Červenobílé dny se koná díky laskavé podpoře partnerů:

Nadace člověk člověku, První stavební obnova s.r.o., Toptrans, Impress Znojmo, a.s., Zoo Praha, Navarila - Design by Martina Nevařilová, MuchoGusto, OP TIGER, spol. s r.o., Screenet, s.r.o., Aukro s.r.o., gzh s.r.o., Český rozhlas, Radio Čas, Marek Vašut, Vladimír Javorský, Irena Šlachtová, Radim Ševčík

Zdroj: LORM, o.s.
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie