Dnes je Úterý, 15. června 2021, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

16.10.2007, 16:44 - rubrika " Akce "
Rada vyhlásila další ročník ceny Mosty za přínos postiženým

Praha - Národní rada osob se zdravotním postižením vyhlásila pátý ročník soutěže o cenu Mosty za mimořádný přínos ke zlepšení života lidí s handicapem. Keramickou sošku v podobě mostu ze spojených rukou mohou získat instituce a samosprávy, firmy a neziskové organizace i jednotlivci. Návrhy na vítěze lze posílat do 30. listopadu na adresu rady -- Partyzánská 7, 170 00 Praha 7. Formulář je na adrese www.nrzp.cz. ČTK to dnes řekl předseda rady Václav Krása.

"Výběrová komise bude preferovat projekty, které budou systémové, budou mít dlouhodobější charakter nebo přinesou technické řešení, které lidem pomůže vyřešit dlouhodobý problém v daném místě," upřesnil Krása. Podle něj se mohou jednotlivé návrhy týkat vzdělávání, zaměstnávání, bydlení i dalších oblastí života handicapovaných.

Ceny rada udělí ve třech kategoriích. První je určena pro instituce a samosprávu a druhá pro firmy či neziskové organizace. Třetí kategorie ocení mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch postižených. Návrhy mohou posílat jednotlivci i organizace. V loňském roce porota vybírala celkem z 92 nominací. V předcházejících ročnících cenu obdržely například Moravskoslezský či Královéhradecký kraj nebo firmy Phillip Morris ČR za bezbariérovou úpravu divadel či Siemens za své chráněné dílny.

Nad pátým ročníkem stejně jako nad loňským převzala záštitu prezidentova manželka Livia Klausová. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v Pardubickém kraji, který má přispět na akci částkou až 200 000 korun. Kraj loni získal čestné ocenění za svůj plán vyrovnání příležitostí pro osoby s postižením. Ceremoniál se má konat 5. února příštího roku v chrudimském paláci Muzeum. Bezbariérová doprava vlakem do Pardubic a odtud autobusy do Chrudimi bude podle Krásy zajištěna.

Zdroj: denik.obce.cz - Deník veřejné správy
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie