Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

17.04.2007, 10:47 - rubrika " Akce "
Otevřme dveře slabším a potřebným

Pro člověka s handicapem je vždy lepší si peníze vydělat než čekat, až jednou měsíčně přijde důchod. To si zřejmě uvědomují i ti zaměstnavatelé, kteří nepovažují za nic divného, mají-li v kanceláři někoho, kdo potřebuje bezbariérový přístup.

Cílem projektu Otevřme dveře, jehož organizátorem je Jedličkův ústav spolu s občanským sdružením Asistence a Vysokou školou ekonomickou, je otevřít dveře lidem s postižením do malých a středních firem a společností.

Proč projekt vznikl

Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, jsou televizní spoty, v nichž vystupují jak sami postižení, tak některé známé osobnosti. Organizátoři projektu také pracují na vydání publikace o zaměstnávání lidí s postižením. "Publikace bude určena zaměstnavatelům a managementu středních firem," říká ředitel pražského Jedličkova ústavu Jan Pičman.

Součástí projektu je také organizace počítačových kurzů a následné služby podporovaného zaměstnávání pro vybrané frekventanty.

"Víme, že je dnes v Praze i celé republice mnoho různých agentur a organizací, které chtějí zlepšit kvalifikaci a kompetence žadatelů o práci z řad lidí se zdravotním postižením," řekl Sondám ředitel Pičman. "Jsme však přesvědčeni, že je třeba působit i na druhou stranu - na zaměstnavatele. Právě zaměstnavatelé jsou významnou cílovou skupinou projektu, jenž se snaží zmírnit obavy těch, kteří by byli ochotni přijmout do svých firem a společností lidi s postižením."

Cílem je ovlivnit postoje zdravých

"Vnímáme velmi dobře, že v posledních letech se objevila řada sdružení, agentur a společenství, které se snaží pomáhat lidem s nejrůznějším postižením. Poskytují jim informace, vzdělávají je, podporují, provázejí je a integrují do běžného života," shrnul ředitel Jedličkova ústavu J. Pičman. "Uvažovali jsme především o tom, že je třeba nejenom zvyšovat vzdělání, dovednosti a sebevědomí samotných lidí s postižením, z nichž řada studuje u nás, ale že je nutné ovlivňovat postoje druhé strany. Chtěli jsme připomenout, že je to otázka všech. Tedy i těch zdravých, úspěšných a bohatých, kteří by mohli do svých firem přijmout někoho s postižením. Skutečnost, že se tomu tak dosud v dostatečné míře neděje, není podle nás způsobena nějakou neochotou, ale spíše neinformovaností."

Projekt Otevřme dveře je podporován z prostředků ESF, státního rozpočtu a rozpočtu hlavního města Prahy. Chce přispět ke zlepšení situace lidí se zdravotním postižením na volném trhu práce.


Autor: Karel JENČÍK
Zdroj: Sondy
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie