Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

16.04.2007, 10:04 - rubrika " Akce "
Den otevřených dveří Kontaktu, adresář mateřství, rodičovství a náhradní rodinná péče

Dne 26. dubna 2007 od 9:00 - 16:00 hod. pořádá KONTAKT pracoviště Centra sociálních služeb Praha (dříve Městské centrum sociálních služeb a prevence) den otevřených dveří.

Součástí dne bude nejen prezentace samotného pracoviště, ale i propagace nově vydaného adresáře Mateřství, rodičovství a náhradní rodinná péče, který je bezplatně určen nejen budoucím a stávajícím rodičům, ale i ostatním zájemcům a zájemkyním, které tato oblast zajímá. Adresář získáte po celý tento den a následující dny v níže uvedené provozní době pracoviště.

Na samotných přípravách a obsahu adresáře se podílely pracovnice KONTAKTU zejména Mgr. Jana Vinařová a Mgr. Kamila Veselá Eliášová. Poděkování patří i pracovnicím Magistrátu hl. m. Prahy z odboru sociální péče a zdravotnictví, které pomáhaly při zpracování teoretické části adresáře. Na dni otevřených dveří nebudou chybět zástupci Nadace Terezy Maxové, která se na vzniku adresáře výrazně finančně podílela.

Adresář nabízí přehled kontaktů o dostupných sociálních službách s přesahy do oblastí zdravotnictví a školství. Obsahuje i teoretický základ vztahující se k jednotlivým kapitolám.

Obsah adresáře je rozdělen na dvě části. První část se věnuje organizacím, které nabízí své služby především rodičům. Jsou zde kontakty na organizace, které se zabývají např. předporodní přípravou, cvičením či plaváním pro těhotné, kurzy nošení dětí v šátku. Potřebné kontakty tu naleznou i ženy, které se v průběhu těhotenství dostaly do sociálních problémů a nebo se jejich miminko narodilo s nějakým zdravotním postižením.

Kapitoly ve druhé části zaměřené na náhradní rodinnou péči obsahují např. celorepublikové kontakty na kojenecké ústavy či dětské domovy. Další užitečné informace se týkají postupu, jak si osvojit dítě či získat dítě do pěstounské péče.

KONTAKT je místem, kde mohou najít pomoc lidé s nejrůznějšími zdravotně sociálními obtížemi. Služby jsou kromě shromažďování informací a kontaktů o poskytovatelích sociálních služeb působících na území hl. m. Prahy zaměřené na základní sociální, sociálně-právní a sociálně-zdravotní poradenství. Jsou určeny především pro obyvatele hl. m. Prahy a okolí. V rámci publikační činnosti nabízí KONTAKT další tematické adresáře, které se věnují dalším zdravotně-sociálním oblastem. Vydané byli Adresář poskytovatelů sociálních služeb (2007), V Praze doma bez domova (2007), Poradenství aneb Nebojte se zeptat (2006), Informace, kontakty a sociálně zdravotní služby pro seniory (2005).

Kontakt:

Centrum sociálních služeb Praha
KONTAKT informace * publikace * poradenství
Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1
tel.: 236 005 328
sms linka pro neslyšící 731 056 708
Informační linka k sociálním službách 739 824 749 Provoz: Po 10-14 hod.,Čt 10-14 hod.
Informační internetový servis: iis@mcssp.cz (odpověď do 5 pracovních dnů)
e-mail: kontakt@mcssp.cz
www.mcssp.cz

Otevírací doba pro veřejnost:
Po, St 8.30 - 17.00 hod., Čt 8.30-16.00 hodin, Pá 8.30-13.00 hod
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie