Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

03.04.2007, 10:12 - rubrika " Akce "
Hendikepovaní vytáhli do boje proti dotacím

Hendikepovaní se bouří proti výši dotacím, které letos dostaly jejich organizace od ministerstva zdravotnictví. Požadují proto urychlené jednání se šéfem rezortu Tomášem Julínkem.

Požádalo ministra Tomáše Julínka o urychlené jednání s delegací jejich zástupců. o tom informoval poradce rady Patrik Nacher. Ministr si podle svého mluvčího Tomáše Cikrta vyžádal k dotacím všechny podklady a po jejich prostudování se rozhodne, zda schůzku svolá.

"Další oddalování jednání může ohrozit uskutečnění řady projektů ve prospěch občanů se zdravotním postižením, a může dokonce vést k zániku některých občanských sdružení zdravotně postižených," uvedlo ve svém usnesení vedení rady.

Ministerstvo s tímto obrazem podle Cikrta nesouhlasí. "Nelze říct, že se dotace jen sebraly. Finance se krátí ve všech programech ministerstva. A budou se krátit i v dalších oblastech. Situace rozpočtu je katastrofální," řekl mluvčí. Podle něj se již přidělené dotace revidovat nebudou. Rada snižování dotací kritizuje. Podle ní dostala sdružení zdravotně postižených v roce 2005 od ministerstva zdravotnictví 196 milionů korun.

Loni to bylo 166 milionů a letos se má rozdělit 120 milionů. Podle Cikrta se nyní všechna čísla znovu analyzují. O případné schůzce ministr rozhodne po skončení vyhodnocení. "Sdružením ale rozhodně odpoví," dodal Cikrt.

Podle něj hodlá ministerstvo v příštím roce dotační řízení změnit. Chce se soustředit na projekty pro nemocné a vydat méně peněz na organizační činnost sdružení.

Rada postižených navrhuje, aby dotace do budoucna nerozdělovalo ministerstvo zdravotnictví, ale aby je měl na starosti úřad vlády. O změně systému je podle Cikrta ministerstvo připraveno jednat. Rada loni dostala dotace 9,5 milionu korun. Letos by měla získat 6,2 milionu. Čelí proto nyní kritice, že o zvýšení podpory usiluje hlavně kvůli sobě.

Podle údajů ministerstva jsou její náklady na mzdy i počet zaměstnanců proti roku 2004 téměř čtyřikrát vyšší. Předseda rady Václav Krásy popřel, že by za protestem byl jen vlastní zájem rady. Dodal, že stát instituci úkoluje, ale podporu jí snižuje. Letos má rada podle něj splnit úkoly k integraci handicapovaných do společnosti za 4,5 milionu korun.

Zdroj: Lidovky.cz, ČTK
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 03.04.2007, 11:38 - čtenář :
Chce se soustředit na projekty pro nemocné a vydat méně peněz na organizační činnost sdružení.Konečně to někdo řekl nahlas!!!!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie