Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

14.11.2006, 10:09 - rubrika " Akce "
Doteky krásy pro ty, co ,vidí rukama

Výstava archeologických reprodukcí pro ty, kteří "vidí" především rukama, nabízí poličské muzeum až do 22. prosince. Výstava archeologických reprodukcí, která je určena především pro slabozraké a nevidomé, připravila Kulturní asociace Nová Akropolis ve spolupráci s brněnským Technickým muzeem.

Výstava putuje čtyři roky po českých městech. Konala se v Praze, Plzni, Hradci Králové, Ostravě nebo Liberci. Nová Akropolis vytvořila v rámci "Ateliéru Minerva" ojedinělý styl ve zpracovávání archeologických reprodukcí. Členové ateliéru ručně vyrábějí více než sto motivů ze starodávných kultur Řecka, Egypta, Říma, Orientu, Jižní a Střední Ameriky, stejně jako motivy z Čech a Moravy.

Z těchto reprodukcí byly za pomoci vedoucí oddělení pro slepeckou historii Technického muzea vybrány ty, které jsou dostatečně plastické a hmatově výrazné, aby umožnily i nevidomým spoluobčanům vytvořit si představu o umění našich předků a jejich ztvárnění krásy. Tato výstava navazuje na další aktivity, jimiž se asociace snaží přispět k lepšímu soužití vidících se zrakově postiženými. Inspirací pro její uspořádání byly přednášky o starých civilizacích pro nevidomé a slabozraké, které jim umožňovaly seznámit se dotykem s uměleckými výtvory těchto kultur a které měly velmi pozitivní ohlas.

Kulturní asociace Nová Akropolis působí v České republice od roku 1985. Pořádá řadu přednášek na různá témata z oboru filozofie, historie, literatury, umění a vědy. Přibližuje současnému člověku velké civilizace a významné osobnosti, jejichž myšlenky a díla nás dodnes inspirují.

Zdroj: Svitavský deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie