Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

09.10.2006, 09:21 - rubrika " Akce "
Celostátní soutěž - Cena Milana Chába

Občanské sdružení Rytmus a QUIP - Společnost pro změnu vyhlašují celostátní soutěž Cena Milana Chába.

Soutěž navazuje na Cenu Martina Palase, kterou založilo občanské sdružení RYTMUS v roce 1998 - původně pro pedagogy - za účelem šíření příkladů dobré praxe a odborných zkušeností v problematice vzdělávání dětí s těžším postižením v systému běžných škol a jako výraz díku pedagogům, kteří se integraci věnují v praxi. Byla pojmenována podle žáka s Downovým syndromem, který se jako jeden z prvních začal učit v pražské základní škole. Tato soutěž proběhla v šesti ročnících, 7. ročník Ceny Martina Palase byl již věnován sociální integraci osob s těžším postižením v širším úhlu pohledu.

Cíl soutěže i její koncepce se posunuly více k podpoře začlenění lidí s postižením do přirozeného prostředí, aby tak reagovala na změny v principech poskytování sociálních služeb. Také žák Martin Palas dospěl a ukončil svou školní docházku. Proto od letošního ročníku nese Cena jméno výjimečného představitele snah o zrovnoprávnění a emancipaci lidí s postižením Milana Chába. Ten především jako bývalý ředitel Ústavu sociální péče Horní Poustevna usiloval celou svou činností i osobním nasazením až do své smrti v roce 2001 o proměnu ústavní péče na "přátelské" sociální služby, odpovídající různorodým individuálním potřebám a přáním lidí s postižením a o posilování jejich samostatnosti.

Cílem soutěže je ocenit ty, kteří svou činností a osobním přístupem přispívají k sociálnímu začleňování, procesu "který zajišťuje, že osoby sociálně vyloučené nebo sociálním vyloučením ohrožené dosáhnou příležitostí a možností, které jim napomáhají plně se zapojit do ekonomického, sociálního i kulturního života společnosti a žít způsobem, který je ve společnosti považován za běžný" (Cit.: Zákon 108/2006 Sb. o sociálních službách), poděkovat jim za jejich činy a zároveň informovat veřejnost o příkladech dobré praxe z této oblasti.

Na Cenu Milana Chába mohou být nominovány osobnosti z celé České republiky, které svými počiny například v organizacích státní správy, neziskových organizacích, ústavech sociální péče, školách atd. přispěly k sociálnímu začlenění dítěte či dospělé osoby, k jejímu směřování ze segregovaného prostředí do běžného života.

Nominační list by měl obsahovat jméno osoby, název organizace, kontaktní údaje a popis aktivity, obsahující zejména pro koho, kdy a jakým způsobem konkrétně byla realizována a k čemu vedla, jaký aspekt běžného života pomohla znevýhodněnému člověku naplnit. Musí být zaslán poštou či elektronicky do 31. 10. 2006 na adresu vyhlašovatele.

Motto: "Učiníme-li něco, nejsme proto dobří; víme jen, že nečiníme-li nic, nesplnili jsme svou povinnost." Milan Cháb

Kontakt:

Rytmus
Bruselská 16, 120 00 Praha 2
Tel. +420 224 251 610
E-mail: cenamilanachaba@rytmus.org
www.rytmus.org


Zdroj: Tisková zpráva
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie