Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

18.09.2006, 09:33 - rubrika " Akce "
Brněnský pohár v pétanque součástí veletrhu SPORT Life

Spoustu zajímavých novinek z oblasti sportu a především jedinečnou sportovní podívanou nabídne opět po roce mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life, který se koná v polovině měsíce listopadu v areálu brněnského výstaviště. Tento významný sportovní podnik promění již popáté brněnský výstavní areál v areál sportovní a bude hostit stovky a stovky sportovců, kteří se poperou o prvenství v nejrůznějších sportovních kláních. Vedle shlédnutí sportovních soutěží bude mít každý návštěvník možnost získat přehled o sportovním vybavení, které zde představí více než čtyři stovky vystavovatelů.

Mimo veletrh SPORT Life se ve stejném termínu a na stejném místě konají dvě další, na volný čas zaměřené výstavy. Jedná se o mezinárodní výstavu lodí a vodních sportů boat Brno a mezinárodní výstavu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno. Tato trojice tématicky propojených akcí si za své čtyři ročníky konání vydobyla pozici největšího projektu svého typu ve střední Evropě. Celková poutavost je umocněna již zmiňovanou velkolepou sportovní show, která zahrnuje regionální, republikové, ale především i mezinárodní klání v různých sportovních odvětvích.

Jedním z významných mezinárodních turnajů bude i Mezinárodní veletržní pohár Brna v pétanque, nad kterým převzal záštitu primátor města Brna. Navazuje na aktivity brněnských pétanque klubů - např. úspěšné Mistrovství města Brna, kde o titul bojovaly reprezentační týmy městských částí, Brněnský Pétanque Pohár (již šestý ročník jediné dlouhodobé pétanque soutěže v republice), určený rovněž veřejnosti a mnohé další.

Pozvání na veletržní pohár, který bude zároveň jakýmsi uzavřením celé pétanque sezóny, přijaly reprezentace prakticky všech okolních států naší republiky. Návštěvníci - diváci - uvidí vrcholový pétanque i v podání francouzské ženské reprezentace, mnohonásobných mistryň světa a Evropy. Francouzskou delegaci by měl podle příslibu přivézt a koučovat sám prezident světové pétanque federace (F.I.P.J.P) pan Claude Azema. Pan Azema má k Brnu osobní vztah, rád se sem vrací od doby konání Mistrovství světa juniorů v roce 2003.

Pétanque se však nepředstaví jen na reprezentační úrovni. Že se jedná o sport opravdu pro všechny, chtějí pořadatelé veřejnosti demonstrovat uspořádáním dalších doprovodných turnajů, např. pro handicapované spoluobčany, kterému bude věnován jeden výstavní den. V dalším dnu představí pétanque a mládí v soubojích týmů brněnských vysokých a středních škol.

Samozřejmostí bude možnost si pétanque osobně vyzkoušet nebo si zahrát proti reprezentantům. Po celou dobu veletrhu budou probíhat ukázky hry v podání české juniorské reprezentace, která se i díky podpoře ze strany veletrhu SPORT Life velmi úspěšně vrátila z letošního mistrovství Evropy ve švýcarském Martigny. Konečné páté místo je historicky nejúspěšnějším umístěním české reprezentace.

Pétanque má na veletrhu SPORT Life vedle dalších významů také přispět k tomu, aby se na tento úspěch mohlo brzy navázat.

SPORT Life se tak může pro Vás stát nejen místem, kde uvidíte mnoho zajímavého, ale především si můžete sami vyzkoušet vedle pétanque i mnoho aktivit, které jinde v tak koncentrované podobě nenajdete. Zároveň může být průpravou na příští ročník Mistrovství města Brna v pétanque. Vždyť Žebětín - letošní vítěz - nemá titul Mistr Brna předplacený a jeho reprezentanti budou určitě jen rádi, pokud budou moci obhajovat proti větší konkurenci.

Veletrh SPORT Life zahrnující i Mezinárodní veletržní pohár v pétanque a uvedené, souběžně probíhající výstavy boat Brno a Caravaning Brno se konají v termínu 9. - 12. listopadu 2006 na brněnském výstavišti.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.sport-life.cz a www.pohar.cz
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie