Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

20.04.2006, 09:17 - rubrika " Akce "
Cenu má získat Connex Morava

Krajští radní navrhli udělit Cenu hejtmana Olomouckého kraje za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením za rok 2005 dopravní společnosti Connex Morava. Ta ji má získat za provozování první bezbariérové autobusové linky mezi městy Prostějov, Olomouc a Přerov. Návrh musí ještě schválit zastupitelé.

Cenu letos udělí kraj poprvé. "Návrh na ocenění firmy Connex Morava předložil olomoucký Trend vozíčkářů. Společnost má být oceněna za bezbariérovou linku, která je pro lidi se zdravotním postižením velmi důležitá," "Linka je i v rámci republiky ojedinělá. Meziměstská autobusová doprava je stále až na tuto výjimku bariérová. Toto je první vlaštovka," uvedl předseda spolku Trend vozíčkářů Milan Langer.

"Udělení zvláštní ceny hejtmana vychází z krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, který v minulosti schválilo zastupitelstvo," konstatoval Ivo Heger z olomouckého hejtmanství. Ocenění má být podle něj udělováno za práci, případně za čin ve prospěch zdravotně postižených.

"Celkem bylo podáno sedm návrhů. V šesti případech se jednalo o fyzické osoby, které lidem se zdravotním postižením pomáhají," poznamenal Polášek. Bezbariérová autobusová linka začala mezi třemi hanáckými městy jezdit loni v červnu. Současně může v autobusu cestovat až pět lidí na invalidním vozíku. Autobusy jsou vybaveny zvukovými hlásiči a světelnými panely, které usnadňují cestování lidem se zrakovým či sluchovým handicapem. Na nové lince jezdí tři autobusy, které společnost Connex Morava nakoupila za čtrnáct miliónů korun.

Autor: Miloslav Hradil
Zdroj: Právo
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 24.04.2006, 15:50 - HP :
Dopravní podnik Ústeckého kraje a.s se svými 76 ekologickými autobusy, z toho 36 nasazených na meziměstských linkách by si ji také zasloužil.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie