Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

19.04.2006, 07:36 - rubrika " Akce "
Podpořte hluchoslepé zakoupením komiksové pohlednice

Červenobílými barvami budou opět hrát města České republiky ve dnech 24. a 25. dubna, až bude 1200 studentů - dobrovolníků prodávat komiksové pohlednice s ilustrací hluchoslepé osoby na přechodu za symbolickou částku 20 korun. Celonárodní veřejnou sbírku Červenobílé dny na podporu a pomoc osobám se souběžným postižením zraku a sluchu pořádá každoročně občanské sdružení LORM - Společnost pro hluchoslepé pod záštitou europoslankyně MUDr. Zuzany Roithové.

Z výtěžku sbírky budou financovány služby a akce pro hluchoslepé, které již 15. rokem v České republice zajišťuje sdružení LORM. Co konkrétně? Například individuální terénní služby pro hluchoslepé jako jsou doprovody k lékaři a na úřady, tlumočení, kurzy prostorové orientace a samostatné chůze s červenobílou holí nebo výuka komunikace. Ze sbírky je také hrazena osobní asistence, edukačně rehabilitační pobyty, vydávání časopisu Doteky nebo podpora hluchoslepým při uplatnění na trhu práce.

A jak přínos akcí, které díky sbírce Červenobílé dny mohou být realizovány, hodnotí sami hluchoslepí? Hluchoslepá Jaroslava se začátkem roku zúčastnila již podruhé zimního pobytu na běžkách na Vysočině: "Lyžařský pobyt v Radešíně se mimořádně vydařil. Celý týden, kromě jednoho dne, bylo nádherně. Z modré oblohy svítilo a docela i hřálo sluníčko. Běžecká stopa, vyjetá rolbou, byla skvěle připravená a jelo se v ní jako po másle, takže mojí jedinou starostí bylo udržet se na lyžích a nepadat moc do sněhu. Díky dobré navigaci ochotných průvodců-trasérů jsem si však parádně zaběžkovala." Fotografie dokumentující vynikající výkony hluchoslepých ve stopě si lze prohlédnout ve fotoalbu na www.lorm.cz.

Sbírku lze také podpořit zasláním finančního příspěvku na sbírkové konto 35-0720850257/0100 anebo stačí jednoduše poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS LORM na číslo 87777. (Účtování DMS je 30 Kč, organizace obdrží 27 Kč.).

Vyúčtování předchozích ročníků sbírky, fotografie z akcí nebo podrobné rozpisy výtěžků dle měst zájemci najdou na www.cervenobiledny.cz. Z této webové adresy také lze poslat svým přátelům e-pohlednici sbírky Červenobílé dny.

Zdroj:

LORM - Společnost pro hluchoslepé
Kontakt: Mgr. Petra Zimermanová, ředitelka
tel. 257 325 478, mob: 777 764 191, info@lorm.cz

Autor: Tisková zpráva
Zdroj: LORM – Společnost pro hluchoslepé
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie