Dnes je Sobota, 4. prosince 2021, svátek má Svatoslav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Cestování
Divadlo BARKA
Kam na dovolenou
Zábava
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

02.03.2004, 07:42 - rubrika " Volný čas "
V knihovně lze navštívit výstavu Otevřeno III

Keramické sošky, linoryty, muchláže, ručně tkané koberce - tyto výtvarné techniky mají tu vlastnost, že je mohou využívat i nevidomí lidé. Dílka jimi vytvořená je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat na výstavě s názvem Otevřeno III, která byla včera zahájena v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Představuje výrobky vytvořené nevidomými a slabozrakými klienty výtvarné dílny HapAteliér, která už třetím rokem funguje pod záštitou obecně prospěšné společnosti TyfloCentrum Brno. "My vidící většinou netušíme, jaké mají nevidomí možnosti a co všechno dokážou. Výstava nám to přiblíží,"říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická. Podobná výstava se v prostorách knihovny pro nevidomé a slabozraké konala už loni - tehdy s pořadovým číslem II. Mezi autory je také pětadvacetiletá sochařka Božena Přikrylová, jejíž díla jsou zastoupena v několika galeriiích a její socha Spravedlnost zdobí sídlo veřejného ochránce práv v Brně. Nejstarší klientka HapAteliéru, dvaaosmdesátiletá Alice Kučerová, která přišla o zrak teprve pře rokem, je autorkou muchláže Lyžař."Snažíme se, aby se naši klienti vrátili k tomu, co dělali ještě jako vidící, protože nevidomí se k manuální práci moc nedostanou,"říká ředitelka TyfloCentra Hana Bubeníčková. TyfloCentrum poskytuje služby pro těžce zrakově postižené občany v Brně, například osobní asistenci, poradenství v oblasti pomůcek pro práci s počítačem a podobně. Sídlo centra na Chaloupkově ulici čeká rekonstrukce, sdružení proto shání náhradní prostory. Rekonstrukce by měla vyřešit i prostorové problémy HapAteliéru. "Teď využíváme malou klubovnu, která slouží i ke cvičení jógy a k dalším aktivitám,"říká vedoucí ateliéru Zlata Zumrová.

Výstava Otevřeno III je instalována ve 3. patře Knihovny Jiřího Mahena. Vidět a osahat si exponáty je možné do 7. března.

Autor: Vlasta Gajdošíková
Zdroj: Rovnost - Brněnský a jihomoravský deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie