Dnes je Sobota, 4. prosince 2021, svátek má Svatoslav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Cestování
Divadlo BARKA
Kam na dovolenou
Zábava
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

27.01.2004, 07:38 - rubrika " Volný čas "
Postižení mohou i letos plavat zdarma

Okresní výbor Domažlice, Sdružení zdravotně postižených v ČR nabízí v roce 2004 postiženým na Domažlicku návštěvy plaveckého bazénu zdarma. "Opět byla uzavřena smlouva o bezplatném využití plaveckého bazénu," říká předsedkyně sdružení Anna Váchalová. Návštěvu plaveckého bazénu neplatí členové a ani zpětně po jejich návštěvě sdružení. "Tuto službu nám poskytuje město, bazén je vlastně městské zařízení," vysvětluje předsedkyně.

Postižení mohou využívat plavecký areál v určeném časovém rozmezí dva dny v týdnu - poprvé každé pondělí od 13 do 16 hodin a ještě od 18 do 22 hodin a podruhé v úterý od 13 do 15 hodin. "Možnost bezplatné návštěvy bazénu je využívána poměrně hodně a myslím, že ji využívají všechny věkové kategorie. Svého času ji rozběhl už pan Voják, takže běží už řadu let," dodává Anna Váchalová. V současné době však v bazénu nefunguje zvedák pro imobilní osoby, aby se dostali z vody a do vody. Bazén navštěvují také vozíčkáři, kteří ke zdolání schodů před vchodem využívají transportní plošinu. "Především v době pobytu vozíčkářů na Podhájí je plošina a bazén využíván hojně. Loni ale rampa nefungovala," vzpomíná Anna Váchalová. Tímto by chtěla apelovat nejen na návštěvníky sportovního zařízení, kteří si až příliš "všímají" plošiny, aby ji neničili. Její oprava není levnou záležitostí.

Bezplatný přístup do bazénu bude umožněn při splnění těchto podmínek: zájemci o bezplatnou návštěvu v bazénu musí být držiteli průkazek TP. ZTP, ZTP/P, které jim poskytují mimořádné výhody, nebo držiteli průkazek se speciálním označením (Svaz tělesně postižených ČR, Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR, Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Sjednocená organiace nevidomých a slabozrakých, Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR). Třetí podmínkou je zaplacení členských příspěvků. "Je skutečně nutné tyto podmínky dodržovat, abychom nemuseli s vedením bazénu řešit nějaké problémy," dodává předsedkyně.

Autor: deo
Zdroj: Domažlický deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie