Dnes je Sobota, 4. prosince 2021, svátek má Svatoslav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Cestování
Divadlo BARKA
Kam na dovolenou
Zábava
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

08.12.2003, 11:29 - rubrika " Volný čas "
Ergoterapeutická dílna má nabito

Zájem o ergoterapii mezi handicapovanými stoupá. Potvrdit to může i mezibořská obecně prospěšná společnost Energie, která ergoterapeutickou dílnu provozuje. Počet klientů stále roste, takže bylo nutné přijmout ještě asistentku ergoterapeutky.

"Význam ergoterapie je široký. Pomáhá integraci postiženého do společnosti, motivaci k dalším aktivitám, posílení sebevědomí a získávání nových dovedností, znalostí a zkušeností," vysvětlila Marie Machková, ředitelka obecně prospěšné společnosti Energie, která provozuje tři chráněné dílny, stacionáře a ergoterapeutickou dílnu. Handicapovaným se navíc rozvíjejí motorické funkce, smyslové vnímání, pohybová koordinace, navazují nové kontakty, čímž se zamezuje sociální izolaci. "Ergoterapie působí také jako prevence sociálně patologických jevů a rozvíjejí se díky ní též komunikační dovednosti," doplnila vedoucí sociálně terapeutického úseku společnosti Šárka Švejkarová.

Není proto divu, že je o služby ergoterapeutické dílny obrovský zájem. "Ergoterapie v naší dílně je určena mentálně a zdravotně postiženým od 18 do 60 let, kteří nemají jinou možnost pracovního uplatnění," informovala Machková s tím, že služeb ergodílny využívá čtyřiadvacet klientů. Energie kvůli nim musela nedávno dokonce rozšířit prostory dílny, protože stávající přestávaly stačit, a najala i druhou ergoterapeutku. "S klienty se tak nyní pracuje individuálněji a mohou se pustit i do náročnějších technik," potvrdila Švejkarová.

Více než dvě desítky handicapovaných si tak mohou vyzkoušet nejen výtvarné techniky, ale také práci s keramickou hlínou, textilním materiálem, kůží, dřevem či přírodním materiálem. Kromě toho se však také vypráví či zpívá. "Zrovna teď nacvičujeme program na mikulášskou besídku, která se uskuteční 4. prosince od 13 hodin. Na ní si budou moci návštěvníci zakoupit i výrobky klientů naší ergodílny," prozradila Machková. Výtěžek bude stejně jako loni použit na nákup vánočních dárků pro klienty Energie. Těm sice společné dárky nakupuje společnost, na individuální, které nejvíce potěší, však musí získat prostředky jinak, například prodejem výrobků nebo oslovením sponzorů.

Autor: LENKA KABELÁČOVÁ
Zdroj: Deník Mostecka
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 09.12.2003, 01:31 - Kasperová Lucie :
Dobrý den, přečetla jsem si Váš článek o ergoterapii a mohu říci, že mne potěšil.Jsem zrakově postižená, ale naštěstí pracuji, pracuji na psychiatrickém odděleni jako ošetřovatlka a také zde provádíme občas ergoterapii s některýma pacientama a mohu potvrdit, že se nám to i daří.. Kdysi jsem ergoterapii chtěla vystudovat, ale vzhledem k tomu, že jsem začala chodit do práce tak bylo málo možností dálkového studia a hlavně nevím, zda bych dovedla vše dělat kvůli očím..Ale je to moc zajímavá a záslužná činnost a postiženým pomáhá.. Přeji Vám i Vašim klientům mnoho úspěchů a proto že, se blíží Nový rok tak mnoho zdravíčka, štěstíčka a úspěchů jak v pracovním tak i v soukromém životě... S pozdravem Kasperová Lucie Ustí nad Labem, Ha Hřebence 28,400 03 UL
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie