Dnes je Pátek, 21. ledna 2022, svátek má Běla
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1228
 
Webinfo


 

19.01.2005, 07:33 - rubrika " Poradna "
Příspěvky na úpravu bytu postiženým poskytuje obec

Neratovice - Na příspěvek na úpravu bytu mají nárok osoby s těžkou vadou nosného nebo pohybového ústrojí, rodiče takto postiženého dítěte a osoba, které bylo dítě svěřeno do péče. Je to například ztráta dolní končetiny ve stehně, úplná obrna nebo těžké ochrnutí obou končetin.

"Zdravotní stav žadatele je posuzován posudkovým lékařem příslušné okresní správy sociálního zabezpečení," uvedla Vladimíra Urbanová z oddělení dávek sociální péče. Příspěvky na úpravu bytu poskytují obce s rozšířenou působností podle místa trvalého.

"Základní podmínkou pro poskytnutí příspěvku je skutečnost, že žadatel užívá byt, na jehož úpravu žádá příspěvek, k trvalému pobytu," upozornila Vladimíra Urbanová. Příspěvky jsou například na přístup do domu, garáže, k výtahu včetně schodů, k oknům nebo na balkón. Rozsah úprav se posoudí se zřetelem na závažnost a druh zdravotního postižení.

"V případě tohoto příspěvku se jedná o jednorázovou nárokovou peněžitou dávku sociální péče, která však má nenárokovou výši," dodala Vladimíra Urbanová. Výše příspěvku se určí se zřetelem na příjmy a majetkové poměry občana a jeho rodiny, a to až do výše 70 procent prokázaných nákladů za úpravu bytu.

Autor: (bz)
Zdroj: Mělnický deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 17.07.2005, 22:20 - Čtenář :
Zkušenost z Ostravy-kraj Moravskoslezský. Moje matka je na vozíčku, má ochrnuté obě dolní končetiny v důsledku neuropatie, po operaci 3 kloubů -TEP, při náhradě kolenního kloubu jí byl přetržen sval, který umožňuje pohyb dolní končetiny, po operaci rakoviny, ozařování, má těžkou artozu všech končetin, hypertenzi II. stupně, po CMP, infarktu, další nemoci ani už nejmenuji. Pokud žádá jakýkoliv příspěvek, ať již na dopravu, přestavbu bytu atd., posudková komise vždy rozhodne, že je zcela zdravá a nemá na nic nárok. Hanba státu, který si říká, že je členem EU. Nyní budeme posílat žalobu do Štrasburku.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie