Dnes je Středa, 6. prosince 2023, svátek má Jitka
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5095
 
Webinfo


 

23.09.2009, 19:00 - rubrika " Názory "
Prohlášení NRZP ČR k tzv. Janotovu balíčku

NRZP ČR chápe složitou finanční situaci a uvědomuje si, že je nezbytné přijmout některá restriktivní opatření. Tato restriktivní opatření však nesmí být především zaměřená na osoby, které jsou ekonomicky nejslabší a životně závislé na pomoci společnosti.


  1. V návrhu zákona se navrhuje ušetřit 1,9 miliard korun u příspěvku na péči v prvním a ve druhém stupni (z 2000 na 1000 respektive ze 4000 na 3200). Tato restrikce bude mít dopad na lidi, kteří jsou závislí na sociálních službách. Tento příspěvek nebyl tři roky valorizován.

  2. V návrhu zákona se navrhuje ušetřit 0,6 miliardy korun u příspěvku na provoz motorového vozidla. Navrhuje se snížit příspěvek na provoz motorového vozidla u držitelů průkazek ZTP o 5 % a u držitelů průkazek ZTP/P o 20 %. Tato dávka nebyla deset let valorizována.

  3. v návrhu zákona se navrhuje ušetřit 9,8 miliardy korun na důchodech. Toto zmrazení se výrazně dotkne osob pobírajících invalidní důchody. Tyto důchody jsou zpravidla nejnižší a vzhledem ke zvýšení DPH, spotřební daně a dalších daní, dojde k významnému zhoršení životních podmínek této skupiny obyvatel.


NRZP ČR je přesvědčena o tom, že tzv. "Janotův balíček" není vyvážený. O nevyváženosti přístupu k restriktivním opatřením svědčí i návrh státního rozpočtu na rok 2010, kde se navrhuje snížit dotace pro poskytovatele sociálních služeb z letošních 6,8 miliard korun na 3 miliardy korun. Toto snížení, v souvislosti s předchozími návrhy, může vést k rozpadu sítě sociálních služeb. Tato skutečnost by měla zásadní vliv na kvalitu života tisíců lidí.

NRZP ČR je přesvědčena, že vláda ve svém návrhu nehledala možné příjmy v jiných segmentech jako například loterie, hazard a další. NRZP ČR vyzývá politiky, aby zvážili předkládaný návrh a nepřipustili, v rámci "krizové hysterie", zásadní zhoršení životních podmínek lidí se zdravotním postižením.


V Praze dne 23. září za NRZP ČR

Václav Krása
předseda NRZP ČRAutor: Václav Krása, předseda NRZP ČR
Zdroj: Tisková zpráva NRZP ČR
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie