Dnes je Středa, 17. srpna 2022, svátek má Jáchym
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1644
 
Webinfo


 

28.01.2004, 07:43 - rubrika " Média "
Press klub F1 - Zdeněk Škromach (rozhovor)

Krátký výňatek z rozhovoru ministra práce a sociálních věcí Sociální demokracie Zdeněka Škromacha z relace Press klub, který vysílá pravidelně rádio Frekvence 1.

Moderátor (Barbora Tachecí):
Dobrý večer, dnes je hostem Press klubu na Frekvenci 1 a dobrý večer od mikrofonu přeje ministr práce a sociálních věcí a místopředseda Sociální demokracie Zdeněk Škromach. I vám, pane ministře, dobrý večer.

Host (Zdeněk Škromach):
Dobrý večer.

Dotaz posluchače:
Ano, dobrý večer, zdravím pana ministra. Tady posluchač. A měl bych prosím vás otázku a jednu podotázku. Oceňuju to, že pan ministr práce a sociálních věcí strávil 1 den na vozíčku. Chci položit jednu otázku. Nemáte pane ministře taky v plánu někdy zavázat si oči, vzít do ruky bílou hůl a strávit 1 den opravdu od rána až do večera takhle vybaven bílou holí se zavázanýma očima a ještě podotázka, jestli byste si dokázal najít po ránu dvě stejné ponožky.

Moderátor (Barbora Tachecí):
Děkujeme za dotaz, doplním ještě mailovým dotazem k danému tématu, co jste pane ministře od doby, kdy jste se nechal nasnímat kamerami a fotoaparáty, pobývajíc na vozíčku, pro vozíčkáře udělal?

Host (Zdeněk Škromach):
Například připravujeme systém osobních asistentů tak, aby byl funkční a hlavně abychom na něj zajistili finanční prostředky. Pokud jde o tu otázku nevidomých, což předpokládám, že je, samozřejmě, že jsem si vyzkoušel například v takovém tréninkovém labyrintu, stejně tak samozřejmě bych určitě nenašel různé ponožky různých barev, protože vím, že to je složité a je to dlouhá doba výcviku pro lidi, kteří se potřebují těmto dovednostem naučit. Samozřejmě dá se vyzkoušet cokoliv, ale myslím si, že nešlo ani o to zkoušet každou činnost, ale spíš na ten problém upozornit a myslím si, že je dobře, že se to stává i předmětem veřejné diskuse.

Moderátor (Barbora Tachecí):
A plánujete nějakou aktivitu také směrem právě k nevidomým?

Host (Zdeněk Škromach):
To je totéž, protože samozřejmě ten problém osobních asistentů a dneska připravujeme nový zákon vlastně o sociálních službách, který bohužel prakticky od roku 90 se o něm hovoří a zatím se nenašla shoda k tomu, aby byl přijat, který by vlastně měl řešit právě mnohé věci, které se týkají vlastně této oblasti.

Moderátor (Barbora Tachecí):
Do kdy bude?

Host (Zdeněk Škromach):
Je teďkon připraven ve vládě a věřím tomu, že najdeme shodu k tomu, aby ještě do konce volebního období byl, čili od roku 2006 by měl být v účinnosti.

Dotaz posluchače:
Dobrý večer, tady Kratochvíl Krnov. Já mám na pana ministra jednu věc. Já nesdílím takový optimismus, co se týká toho přijetí zákona o sociálních službách, ale mám jeden návrh. Jelikož se teda pohybuju ve státních službách už několik let, zvlášť teda v sociálních službách, jestli by teda nebylo vhodné, protože v těch dávkách a veškerých sociálních zákonech je nepřehledná džungle, pokud teda pan ministr se mnou bude souhlasit, jestli by nestálo za to, aby si politické strany vzaly za vzor Slovensko a zjednodušily spoustu věcí tím, že by došlo ke vzniku nějaké třeba sociální pojišťovny, která by sdružovala veškerou sociální agendu a myslím si, že tím by se spousta věcí i pro normální lidi zjednodušila, děkuju.

Moderátor (Barbora Tachecí):
My také děkujeme, takže pane ministře, vzor Slovensko a sjednocení veškeré sociální agendy.

Host (Zdeněk Škromach):
Samozřejmě my teďko pracujeme postupně na zjednodušení celého toho systému sociálních dávek tak, aby byl efektivnější a nakonec jednotlivé kroky už byly učiněny, pokud jde o Slovensko, tak tady bych byl velmi opatrný v příkladech, protože právě sociální pojišťovna má teď na Slovensku docela problémy, ale ta spíš směřuje k systému důchodu a nemocenských, nikoliv k sociálním dávkám.

Zdroj: Rádio Frekvence 1, relace Press klub
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 28.01.2004, 09:47 - míla :
ha, ha, jestliže taťka škromach "připravuje systém osobních asistentů tak, aby byl funkční.....", tak bychom se měli bát nejhoršího... a vzhledem k tomu, jak dlouho už ho připravuje, tak bude jistě naprosto dokonalý a můžeme být vzorem pro celou Evropu, pro celý svět a možná i pro celou sluneční soustavu.....
* 29.01.2004, 07:26 - čtenář :
fakt nevím, co s tím pořád otálej. usnadnilo by to život tolika životům, akorát dávají víc a víc najevo, že postižený je jiný, že neví, co s ním. že jo. no a škromach to buřt s vysokou školou.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie