Dnes je Středa, 17. srpna 2022, svátek má Jáchym
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1644
 
Webinfo


 

23.08.2001, 12:27 - rubrika " Média "
Česká televize - Pořad klíč

Vážení diváci,

také v roce 2001 vysílá Česká televize pořad s tématikou zdravotního postižení. Tento pořad se jmenuje Klíč. je zařazován do vysílání 1x za 14 dní v délce 28 minut, a to v těchto vysílacích termínech:

premiéra ČT 2 čtvrtek v 17, 00 hodin
1. repríza ČT 2 sobota v poledne (občas až o 10 minut dříve či později)
2. repríza ČT 1 pondělí v 13,15 hodin

Pro Klíč jsme záměrně zvolili podtitul: magazín nejen pro zdravotně postižené a jejich rodinné příslušníky. Jsme totiž přesvědčeni, že se obsah pořadu netýká jen těch, kteří zdravotně handicapováni jsou. Kromě témat, která jsou společná všem handicapovaným, cíleně mapujeme specifickou problematiku jednotlivých druhů postižení. Na přípravě cyklu spolupracujeme s mnoha odborníky i s organizacemi, které na pomoc zdravotně postiženým soustředí své síly.

Chceme dát ve vysílání prostor nejen zástupcům výše uvedených institucí, ale především těm, kterým je toto vysílání určeno. Jde nám o to, aby pořad Klíč nebyl jen pořadem o zdravotně postižených, ale aby se stal i jejich pořadem, na kterém se také budou moci podílet svými nápady, názory a náměty.

V nové dramaturgii chceme navázat na vše dobré a v mnohém toto vysílání obohatit o další zajímavé žánry. Z tohoto důvodu Vás prosíme o pravidelné informace o všem zajímavém ze života zdravotně postižených. Přivítáme i jednorázové a konkrétní návrhy . Zajímá nás vše, co by podle Vašeho názoru nemělo v takovém vysílání chybět. Můžete nám svými náměty pomáhat připravovat tyto pravidelné rubriky magazínu Klíč:

Dveře dokořán - pohled tam, kde není vstup zakázán a kde se děje mnoho inspirativního - například ve stacionářích, sdruženích, klubech ZP, ve sportovních areálech.

Klíčové informace - o nových léčebných (i alternativních) metodách, rehabilitačních pomůckách, právní problematika, sociální a legislativní pomoc. Informace o kulturních i sportovních akcích ZP….atd.

Portrét - s osobností, která navzdory svému zdravotnímu postižení dokázala mnohé, případně portrét člověka, který zasvětil svůj život pomoci handicapovaným lidem.

Listárna - prostor pro naše diváky a jejich názory, zkušenosti, dotazy i rady, recepty, divácké ankety, soutěže.

Klíč připravuje Tvůrčí skupina 28 České televize, kde vzniká i cyklus dokumentů Bleděmodrý svět , který se svým zaměřením blíží magazínu Klíč.

Buďte spoluautorem pořadu Klíč! Jestliže nemáte nějaké aktuální náměty a tipy, pak nám můžete napsat svůj příběh - o tom, jak jste překonávali či překonáváte svůj handicap, případně jak žije se zdravotním postižením někdo z vašich blízkých. Co znamená toto postižení pro člověka i jeho okolí. Co bylo třeba obětovat, co bylo možné pro změnu "najít"…

Můžete také odpovědět na otázku - co je to handicap? Nemusíte zůstávat u pojmů zdravotnických, protože handicapem člověka nebo společnosti může být cokoliv z oblasti duchovní, ekonomické nebo sociální…. a mnohé z toho může mít mnohem větší dopad než když někdo nemůže chodit, slyšet či vidět… Co je to handicap - to je naše stálá "klíčová" anketa. Zajímavé odpovědi diváků můžete zachytit ve vysílání Klíče.

Jak nás najdete?

Česká televize - Klíč
Kavčí Hory 140 70 Praha 4
Telefon: 6113 7219, 6113 7239
Fax: 6121 8007
E-mail: klic@czech-tv.cz

Užitečné informace z oblasti zdravotně postižených najdete dále na těchto stránkách:
Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) www.nros.cz

Informační centrum nadací (ICN) databáze neziskových organizací, tedy i těch, které sdružují zdravotně postižené a pomáhají jim. www.icn.cz

Co budete moci vidět v nejbližších vydáních pořadu Klíč? (příklad) 15.11. ČT 2 17,00 - reprízy: 17.11 ČT 2 - 12,00, 18.11. ČT1 - 13,15) Položíme i vám otázku - jaký vliv bude mít na existenci zařízení pro zdravotně postižené nový způsob financování? Je možné, že mnohé z nich přestanou existovat. Takový osud patrně potká Jesle pro zdr. Postižené děti v Českých Budějovicích.

Prostřednictvím tohoto vydání Klíče budete svědky vyhlášení výsledků literární soutěže nevidomých dětí v Památníku písemnictví Za některými ze soutěžících se podíváme do školy pro zrakově postižené děti na Loretánském náměstí v Praze.

V portrétu představíme zpěvačku Lenku Kosinovou, která trpí Turnerovým syndromem. Tato 140 cm vysoká dívka je však velkou osobností… Představíme sdružení Prosaz, které může mnohým ZP pomoci při hledání zaměstnání. Pořadem provází Jan Potměšil - tentokrát i se svými dvěma psy!
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk

Copyright © 2000-2022 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie