Dnes je Sobota, 18. září 2021, svátek má Naděžda
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

08.09.2010, 07:36 - rubrika " Pomůcky "
Půjčovny kompenzačních pomůcek Svazu tělesně postižených v ČR již ve 22 městech a obcích

Svaz tělesně postižených v České republice, o.s. (STP v ČR, o.s.) v srpnu 2010 dokončil svůj projekt "Půjčovny kompenzačních pomůcek Svazu tělesně postižených v České republice, o.s.". Během projektu bylo 14 půjčoven STP v ČR, o.s. vybaveno novými pomůckami a 8 půjčoven bylo nově zřízeno. Půjčovny nabízí kompenzační pomůcky v situacích, kdy je lidé s trvalým nebo dočasným tělesným postižením nejvíc potřebují, ale z různých důvodů k nim v dané chvíli nemají přístup.

Vozíky, chodítka, polohovací postele a další druhy pomůcek si mohou lidé zapůjčit do doby, než si obstarají vlastní pomůcku do trvalého užívání. Služby mohou využít i v případě, kdy mají vlastní pomůcku v opravě nebo si chtějí vyzkoušet dosud neznámé pomůcky. Půjčovny ale také slouží lidem po zranění, kteří jsou jen dočasně pohybově omezeni.

Klientem půjčovny může být každý, bez ohledu na typ a rozsah zdravotního postižení, věk nebo členství v organizaci. Druhy pomůcek a jejich počet jsou v jednotlivých půjčovnách různé, záleží na potřebách osob s tělesným postižením v příslušných regionech a na možnostech konkrétních půjčoven. Klienti si pomůcku v půjčovně vyzvedávají většinou osobně, některé půjčovny ale nabízejí i dovezení pomůcky klientovi domů.

V projektu realizovaném v rámci Integrovaného operačního programu a spolufinancovaném Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo pořízeno celkem téměř 500 nových pomůcek. Cílem je zlepšit služby pro klienty, umožnit více lidem půjčit si potřebnou pomůcku, zlepšit dostupnost půjčoven a doplnit a rozšířit nabídku pomůcek.

STP v ČR, o.s. nyní provozuje půjčovny kompenzačních pomůcek v těchto městech a obcích: Beroun, Blansko, Brno, Červené Janovice, Děčín, Hořovice, Kadaň, Kyjov, Louny, Náchod, Ostrava, Poděbrady, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Tábor, Traplice, Ústí nad Labem, Vsetín, Zlín a Znojmo.

Svaz tělesně postižených v České republice, o.s. je nestátní neziskovou organizací s dvacetiletou tradicí. Jejím základním cílem je všestranně podporovat a hájit specifické potřeby a zájmy svých členů a dalších osob s tělesným postižením. Organizace sdružuje více než 45 000 členů a poskytuje sociální služby, rekondiční a rehabilitační pobyty, podporu OZP při hledání zaměstnání, vzdělávací aktivity a další služby. Více informací o projektu, půjčovnách a STP v ČR, o.s. naleznete na internetových stránkách www.svaztp.cz

Autor: www.svaztp.cz
Zdroj: www.svaztp.cz
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie