Dnes je Sobota, 18. září 2021, svátek má Naděžda
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

01.02.2010, 20:43 - rubrika " Pomůcky "
První elektronický bidet na trhu určený speciálně seniorům

(Praha - 25. 1. 2010) - Elektronické sprchovací toalety značky DIB přizpůsobené potřebám seniorů se začaly dovážet do ČR. Výrobek je ergonomicky upraven pro snadnější používání.

"Od února 2010 přicházíme na trh s novinkou určenou zejména seniorům. Jedná se o elektronický bidet, který má navíc funkci sedací lázně, což je pětiminutové mytí vodou o teplotě 40 stupňů. Díky dvěma tryskám, provádí také speciální masáž střídáním studené a teplé vody. Seniorům je určen protože je vybaven ergonomicky upraveným ovládacím panelem. Ikony na něm jsou v dostatečné vzdálenosti a přiměřeně velké, proto je mohou snadno ovládat i lidé se slabším zrakem," vysvětluje Ilona Kumžáková, jednatelka společnosti Electronic Bidets, která je výhradním dovozcem výrobků značky DIB do České republiky.

Sprchovací toaleta neboli elektronický bidet je zařízení, které na první pohled vypadá jako běžné toaletní prkénko. Zastane však podstatně více funkcí, k jejich ovládání je bidet vybaven ovládacím panelem. Stlačením příslušného tlačítka lze volit mycí a masážní programy, sušení, upravit teplotu a tlak vody, vyhřívání sedátka. Veškeré funkce se spouští příslušným tlačítkem. Zařízení má navíc bezpečnostní senzor, takže veškeré funkce lze spustit až po usednutí.

Výhodou je možnost namontování na kteroukoliv standardní WC mísu. Instalace je okamžitá a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Nezbytný je pouze přívod studené vody. Zařízení se připojuje do běžné elektrické zásuvky. Všechny elektornické bidety značky DIB jsou vyrobeny z antibakteriálního materiálu a mají samočistíci program, kdy se trysky automaticky čistí před a po každém použití.


Pro seniory a hendikepované osoby je elektronický bidet často zdravotní pomůckou, která může zásadně zlepšit kvalitu osobní intimní hygieny. Zdravotní aspekt bidetů je vyzdvihován zejména při potížích s hemoroidy, gynekologických zánětech, zácpě nebo dalších obtížích zažívacího traktu.

Jak uvádí gynekolog MUDr. Miloslav Černý: "Elektronický bidet díky možnosti různě regulovat proud vody vlastně poskytuje svalstvu účinnou masáž, která má velice blahodárný vliv například na ochablé svaly pánevního dna nebo je dobrou prevencí zácpy, tvorby hemoroidů, případně působí podpůrně například při léčbě gynekologických zánětů."

Více o Electronic Bidets:

Společnost Electronic Bidets je výhradním dovozcem výrobků značky DIB jihokorejské fimy Daewon Bidet Co., jednoho z největších světových výrobců elektronických bidetů s téměř dvacetiletou tradicí. Tyto sprchovací toalety jsou spolehlivé, vysoce užitné a mají moderní a funkční design. Electronic Bidets je výhradím zástupcem pro český a slovenský trh. Všechny dovážené výrobky splňují veškeré normy, jsou bezpečné a přizpůsobené k používání v České a Slovenské republice.


Kontakt pro novináře:
Šárka Gabriel, Pentacle Consulting s.r.o., tel.: +420 221 989 359, GSM: +420 733 685 913,
e-mail:gabriel@pentacle-consulting.com, www.pentacle-consulting.comElektronický bidetZdroj: Tisková informace
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 06.02.2010, 15:35 - Čtenář :
EL BIDET JE SUPER DOPORUČUJÍ VŠEM .! OVŠEM TÁ BIROKRACIE KOLEM TOHO JENEHORÁZNÁ! ALESPON V JIHLAVĚ NA MAGISTRÁTĚ.!
* 15.03.2010, 17:33 - Jarinka :
A dá se koupit i normálně, bez sociálního příspěvku?
* 23.03.2010, 20:25 - Boháčková :
Jaká je cena a kde se dá koupit?
* 26.03.2010, 16:38 - Čtenář :
Vonas Vyhřívané prkénko bych zrovna nemusel. Kdo to nezná, musí být pro něj velký šok!!! Jinak se mi líbí.
* 19.04.2010, 12:23 - Anna :
Informace bez uvedení ceny? (Zdravotní pojišťovny by hned zkrachovaly, kdyby měly bidet všem potřebným proplatit. Byli bychom ochotni si ho sami zaplatit, kdyby částka byla přijatelná.) Poloha ovládacího panelu se mi jeví pro špatně pohyblivého člověka nepraktická. Zajímalo by mě, jestli se dá vzít do ruky, popřípadě zavěsit na stěnu?
* 15.11.2010, 19:17 - Čtenář :
Podstatně lepší je model s dálkovým ovládáním. Dá se vzít do ruky a nemá s ním problémy ani někdo se špatnou pohyblivostí.
* 25.11.2010, 15:36 - Čtenář :
to Anna: Sundavat se prý dá bezproblémů, cena je od 10.000,-... :(
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie