Dnes je Sobota, 18. září 2021, svátek má Naděžda
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

08.04.2009, 07:21 - rubrika " Pomůcky "
Magnetoterapie a tělesné postižení

Regenerační a léčebné účinky magnetického pole jsou lidem známy již více než tři tisíciletí.

V posledních letech se nedílnou součástí léčby mnoha onemocnění zejména pohybového aparátu stala nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie. V současné době se na trhu objevily cenově dostupné přístroje, které si každý pacient může pořídit a používat v pohodlí svého domova. Tato možnost je důležitá právě pro tělesně handicapované, pro něž je nutnost docházet na potřebnou terapii do zdravotnického zařízení často velice zatěžující.

Některé zdravotní problémy jsou pro většinu postižených společné. Často je trápí bolesti zad, špatné prokrvování končetin, atrofie, ztuhlost a zkrácení svalů a případně proleženiny (dekubity) vzniklé nedokonalou péčí při dlouhodobém pobytu na lůžku či invalidním vozíku.

Podstatou pozitivních účinků pulzní magnetoterapie je urychlení látkové výměny a nastartování regenerace organismu na buněčné úrovni. Během používání magnetoterapie dochází ve tkáních ke zvýšení přísunu kyslíku a živin a k lepšímu odvádění zplodin metabolismu, což je výchozí podmínkou všech ozdravných procesů. Velmi důležitý je také analgetický (protibolestivý) efekt, který se u nejmodernějších přístrojů značky RENAISSANCE dostavuje často již během prvních několika použití. Díky tomu může tato metoda výrazně zlepšit zdravotní stav klientů.

Bolesti zad

Dlouhým sezením či ležením na lůžku velmi často vznikají chronické bolesti zad.

Magnetoterapie silně zvyšuje prokrvení v místě aplikace a také působí myorelaxačně - uvolňuje zvýšené napětí svalstva a normalizuje jeho tonus. Tyto efekty a též působení na volná nervová zakončení vedou k rychlé úlevě od bolesti, která je při následném pravidelném preventivním používání trvalá.

Magnetoterapie posiluje správnou činnost buněk kostní a vazivové tkáně, takže se uplatní jako vynikající léčebná metoda takových chorob, jako je osteoporóza nebo artróza.

Spastická postižení a parézy (plegie)

Zvýšené napětí svalstva i částečné (paréza) nebo úplné (plegie) ochrnutí končetin vede u postižených osob k mnoha přidruženým problémům. Jak bylo již výše popsáno, má nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie výrazné myorelaxační účinky, takže přináší značnou úlevu při spastických poruchách. Je velice výhodné používat ji před a po rehabilitačním cvičení, touto kombinací lze dosáhnout velmi výrazného zlepšení stavu.

U paretických a plegických pacientů je nejdůležitější prokrvení a celkové zlepšení krevního oběhu v postižených končetinách a také regenerační působení magnetického pole na nervovou tkáň. Z tohoto důvodu se doporučuje pravidelná aplikace na oblast mozku a míchy, opět v kombinaci s dalšími rehabilitačními metodami.

Dekubity a kožní defekty

Skvělé hojivé a regenerační účinky pulzní magnetoterapie byly prokázány mnoha studiemi a potvrzují je zkušenosti klientů. Základním mechanismem účinku je zde znovu zvýšení prokrvení, které přetrvává ještě několik hodin po aplikaci. V ošetřené tkáni a jejím okolí prudce stoupne obsah kyslíku a metabolický obrat, čímž se podpoří hojení a tvorba granulační tkáně na spodině defektu. Pravidelným používáním magnetoterapie (ideálně 2-3x denně) lze dosáhnout překvapivě rychlého zacelení i těch defektů, které byly doposud na jakoukoli léčbu rezistentní a nehojily se dlouhou dobu.

Chcete-li se o magnetoterapii dozvědět více, nebo dokonce, zvažujete-li možnost, koupit si magnetoterapeutický léčebný komplet pro domácí péči, navštivte tyto stránky:

pulzni-magnetoterapie.cz


Autor: MUDr. Václav Cikánek
Zdroj: pulzni-magnetoterapie.cz
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie