Dnes je Pondělí, 17. května 2021, svátek má Přemysl
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

23.05.2003, 00:02 - rubrika " Servis pro NNO > Granty "
Nadace Eurotel rozdělí 11 miliónů korun

Litoměřice / Ústí n. L. - Nadace Eurotel vyhlásila druhý ročník programu Regionální granty, ve kterém neziskovým organizacím rozdělí celkem 11 miliónů korun. Program, jehož uzávěrka je 10. června, je zaměřen na děti a mládež, granty pomohou sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem, podpoří realizaci projektů zaměřených na aktivní využití volného času, výchovu a vzdělávání.

Grantové příspěvky jsou letos nově rozděleny do dvou kategorií malorozpočtové v hodnotě 100, 80 a 40 tisíc korun - a velkorozpočtové projekty, kde bude přiděleno 450, 350 a 300 tisíc korun. Projekty bude hodnotit regionální rada, která je složená ze zástupců Nadace Eurotel, místních odborníků a zástupců kultury či médií v daném regionu. Do grantového programu bude zapojena i veřejnost - čtenáři Deníků Bohemia budou mít možnost hlasovat o nejpotřebnějším projektu ve svém kraji. Cenu veřejnosti v hodnotě 55 tisíc korun získá v každém regionu projekt vybraný z šesti finalistů kategorie velkorozpočtových.

Letošní jedenáctimiliónová částka je o téměř 1,5 miliónu korun vyšší, než kolik nadace rozdělila loni. Tehdy bylo do neziskového sektoru darováno 9,6 miliónů korun, o které se podělilo 40 neziskových organizací ze všech regionů České republiky. "Loni přišlo přes tři sta žádostí o granty, naši finanční podporu získalo téměř 12 procent z nich. Díky tomuto rozsáhlému programu jsme získali přehled, jaké mají neziskové organizace v regionech reálné potřeby, a proto jsme se rozhodli pro dvě kategorie. Rozdělení finančních prostředků bude mnohem efektivnější," uvedla manažerka nadace Jitka Háková.

V severních Čechách získal loni nejvyšší grant v hodnotě 450 tisíc korun projekt s názvem Pravidelná doprava dětí se zdravotním postižením do škol, školských a sociálních zařízení. Předložila jej Arkadie, společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené. Jak již název projektu napovídá, grant je využíván na pokrytí nákladů spojených s provozem pravidelné přepravy dětí. Jedná se o nezbytnou službu, kterou tato společnost zaměřená na zajištění speciální výuky poskytuje. Druhou nejvyšší částkou byl pak oceněn projekt občanského sdružení Můj domov z Bechlína, které se věnuje pěstounské péči.

Autor: Robert Malecký
Zdroj: Deník Litoměřicka, 3.5.2003
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie