http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 05.03.2017, 12:35 --- rubrika " Zdraví "

Bolí vás záda nebo trápí artróza či máte jiný zdrávotní problém? Zkuste pulzní magnetoterapii

Regenerační a léčebné účinky magnetického pole jsou lidem známy více než 2000 let. Primitivní magnetoterapie byla používána již před mnoha sty lety na evropském i africkém kontinentu. Úroveň současných moderních poznatků umožňuje účinně využívat pulzního nízkofrekvenčního magnetického pole v medicíně, lázeňské léčbě i při domácí rehabilitaci.

Kde pomáhá magnetoterapie

Pulzní magnetoterapii lze využít například při léčbě artrózy, osteoporózy, revmatoidní artritidy, bolestí zad a páteře, parestézie, Alzheimerovi choroby, Bechtěrevovi nemoci, Parkinsonovi choroby, roztroušené sklerózy, dětské mozkové obrny, bércových vředů, cukrovky, diabetické nohy, otoků, syndromu karpálního tunelu, výhřezu ploténky, výrůstků na páteři, u zánětů, při hojení zlomenin a u dalších diagnóz a zdravotních problémů.

Hlavní účinky magnetoterapie

Obecně lze říci, že pulzní magnetické signály kladně působí na znovuvytvoření narušeného elektromagnetického pole a tím se vybuzuje přirozená regenerace poškozené části. Magnetoterapie má při správné aplikaci otevírat porušené cesty k autoregulaci a autoreparaci organismu, neboť lidský organismus je nadán touto schopností a jakékoliv onemocnění pak znamená její narušení. Kromě lokálního působení na tkáň, aktivuje magnetické pole celou řadu obranných systémů organismu, zlepšuje prokrvení a má mnoho příznivých účinků, jako například uvolnění ztuhlých svalů, zmírnění bolestí, protikřečové působení nebo odstranění otoků.

Magnetoterapie je jedna z nejbezpečnějších a nejúčinnějších fyzikálních léčebných metod. Někdy se kladný vliv magnetoterapie obtížně objasňuje, i když pacientům nesporně pomáhá. Proto střízlivé a uvážlivé podávání magnetoterapie v rámci léčebného plánu je plně na místě i v době farmakologické exploze a nových šetrných operačních postupů.

V české republice působí již od roku 1995 domácí výrobce magnetoterapeutických léčebných přístrojů řady RENAISSANCE®. Tyto léčebné přístroje i magnetoterapie jako taková, jsou podrobně popsány na stránkách pulzni-magnetoterapie.cz, na které se v případě zájmu o bližší informace můžete podívat.

Podívejte se na video základní informace o pulzní magnetoterapii

Ukázky použití přístrojů RENAISSANCE® pulzní magnetoterapie

Ukázka použití přístroje Lettino pulzní magnetoterapie

Ukázka použití přístroje Lettino pulzní magnetoterapie

Další informace a nabídka přístrojů RENAISSANCE® pulzní magnetoterapie


Zdroj: *pulzni-magnetoterapie.cz;pulzni-magnetoterapie.cz


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2020 Veleta, o.s.