http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 18.11.2011, 21:21 --- rubrika " Zdraví "

Nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie - účinná a bezpečná rehabilitace

Magnetoterapie působí velmi pozitivně na celou řadu obtíží, civilizačních chorob či zánětlivých stavů. Rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení v aplikované oblasti, pomáhá rychleji odplavovat a likvidovat škodliviny v těle (kysličník uhličitý, kyselinu močovou atd). Pomáhá léčit chronické záněty v buňkách, kloubech, cévách či orgánech, otoky, proleženiny, zatuhlé svaly, bolesti zad, Dnu, Bechtěrevovu nemoc, artrózy a další. Osvědčila se v boji se starobní cukrovkou, celulitidou, osteoporózou, při poruchách metabolismu a revmatických obtížích.

Přínosem je též pro relativně mladé a zdravé lidi či sportovce pro svou vysoce regenerační schopnost či analgetické účinky.

Ceněna je též ve veterinární praxi, zejména při léčení ortopedických obtíží závodních koní.

Pomocí magnetoterapie si dokonce můžete i upravit vodu a potraviny.

Magnetoterapie spočívá v působení umělého magnetického pole určitých parametrů na lidský organismus. Jedná se tedy o fyzikální terapii, při které je generováno velkoplošně pulsující magnetické pole nízké frekvence.

Úroveň současných moderních poznatků umožňuje účinně využívat pulsního nízkofrekvenčního magnetického pole v medicíně, lázeňské léčbě i při domácí rehabilitaci.

Pulsní nízkofrekvenční magnetické pole pozitivně ovlivňuje biochemické a biofyzikální reakce v buňkách, mezi buňkami a rovněž zlepšuje průchodnost buněčných membrán.

Výsledkem tohoto procesu je skutečnost, že buňky jsou ve zvýšené míře zásobovány kyslíkem a ostatními důležitými látkami, čímž se zlepšuje proces látkové výměny.

Magnetoterapie je v odborných kruzích pokládána za jednu z nejbezpečnějších a nejúčinnějších fyzikálních léčebných metod a bývá často nazývána "léčebnou metodou 21. století".

Nejdůležitější účinky nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie

- urychlení regenerace buněk
- detoxikace organismu
- účelně regeneruje svalové tkáně
- stabilizace krevního tlaku
- posiluje a stabilizuje kostní tkáň
- zmírnění bolesti
- rozšíření cév a zlepšení prokrvování exponované oblasti
- harmonizuje vegetativní nervový systém
- protizánětlivý, antirevmatický a protiotokový účinek
- myorelaxace (uvolnění svalového ztuhnutí)
- posílení kostí, vazivové a chrupavčité tkáně
- snížení spotřeby léků

V české republice působí již od roku 1995 domácí výrobce magnetoterapeutických léčebných přístrojů řady RENAISSANCE®. Tyto léčebné přístroje i magnetoterapie jako taková, jsou podrobně popsány na stránkách pulzni-magnetoterapie.cz, na které se v případě zájmu o bližší informace můžete podívat.

Zdroj: *pulzni-magnetoterapie.cz;pulzni-magnetoterapie.cz


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2020 Veleta, o.s.