http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 13.07.2004, 07:24 --- rubrika " Volný čas > Cestování "

Lékárnička na dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte, že i zde vás mohou potkat zdravotní potíže a stavy, které váš odpočinek mohou narušit. Než se někam vydáte, sepište si seznam léků a zdravotnických potřeb, které by bylo dobré mít sebou.

V prvé řadě nesmíte zapomenout na léky, které pravidelně užíváte. Mějte je vždy u sebe, v příručním zavazadle a v dostatečné zásobě.

Pokud trpíte cestovní nevolností, použijte prostředek, který pomáhá tyto pocity potlačovat. Osvědčují se např. zázvorové kapsle, které nezpůsobují únavu.

Dále je dobré vybavit se léky proti teplotě, proti bolesti, léky proti bolesti v krku a rýmě, léky proti průjmu. Trpíte-li opakovaně opary, do prázdninového zavazadla přidejte krém na opary. V létě nás často obtěžuje bodavý hmyz, štípance svědí a nutí ke škrábání. Přibalte si raději zklidňující gel nebo eukalyptový olej, který zmírní obtíže. Při vycházce do přírody vždy použijte repelentní prostředek. Vyhnete se tak nepříjemnému "sblížení" s klíšťaty.

Pokud trpíte alergiemi, na dovolené jste ve větším ohrožení. Můžete se setkat s novými rostlinami či potravinami, které mohou způsobit alergickou rýmu. Protialergický spray s antihistaminikem vám pomůže nepříjemné příznaky odstranit.

Nezapomeňte se vybavit opalovacími krémy s dostatečně vysokým ochranným filtrem a se sluněním to nepřehánějte.

Do prázdninové lékárničky patří také náplast a dezinfekční prostředek.

Cestuje-li s vámi např. vaše postižené dítě, důkladně si promyslete jaké jsou jeho specifické potřeby a uvědomte si bez čeho se neobejdete. Vybavte se dostatečným množstvím jednorázových plen, podložkami do postele, ubrousky nebo pěnou pro intimní hygienu.

Při přípravě lékárničky je dobré poradit se v lékárně, kde doporučí přesný způsob použití a dávkování prostředků.

Na dovolenou si přibalte také dobrou náladu, snažte se myslet pozitivně, užívejte volna a vypusťte z hlavy všechny starosti a stresy, které vás vyčerpávají. Nakonec zbývá popřát, aby se vaše dovolená vydařila bez zdravotních i jiných problémů. Šťastnou cestu!

Autor: Jana Vařachová


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2021 Veleta, o.s.