Dnes je Pondělí, 19. dubna 2021, svátek má Valérie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Servis pro NNO "
 Nadace Euronisa rozdělí příspěvky i chudým  >> 
( 12.03.2004, 07:39 )
obrázekDalší stovky tisíc korun rozdělí potřebným liberecká Nadace Euronisa. Vyhlásila další kolo rozdělování nadačních příspěvků, ve kterém se mohou o podporu ucházet projekty z oblastí sociální, zdravotní, kulturní a vzdělávací."O příspěvek mohou žádat neziskové organizace, vyloučena jsou politická hnutí či strany a fyzické osoby," zdůraznil mluvčí nadace Petr Dušák.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Dotaci na mzdy mohou získat zaměstnavatelé od úřadu práce  >> 
( 26.02.2004, 07:43 )
Dotace na mzdové náklady mohou získat zaměstnavatelé od úřadu práce v rámci aktivní politiky zaměstnanosti.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 MPSV ČR vyhlásilo výběrové řízení pro NNO
( 04.02.2004, 07:51 )
obrázekVýběrové řízení k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na rok 2004 bylo vyhlášeno pro občanská sdružení, církevní právnické osoby, obecně prospěšné společnosti a fyzické osoby, které vyvíjejí veřejně prospěšnou činnost na úseku sociálních služeb. Účelem tohoto řízení je zajistit podporu státu u projektů zaměřených na poskytování sociálních služeb ve prospěch osob, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci. Žádosti je nutno podat nejpozději do 5. března 2004.
» Celý článek...
 Asociace NNO v ČR zasedala  >> 
( 04.02.2004, 07:47 )
27. ledna 2004 se v Praze sešla první valná hromada nově založené Asociace nestátních neziskových organizací v České republice, která je historicky prvním českým celonárodním všeoborovým sdružením NNO.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 GRANTIS 1/2004 právě vychází
( 09.01.2004, 15:48 )
[ Zdroj: Neziskovky.cz ]
obrázekLednový GRANTIS se zaměřil na romskou tematiku. Titulek rozhovoru s novinářkou Jarmilou Balážovou „Posuzovat jednotlivce, ne stáda“ nám může být inspirací k tomu, jak čelit rasové diskriminaci. S fungováním Personální agentury Romů, nás seznámí Kateřina Sidonová z Romské unie. Marie Matušková, starostka obce Višňová na Liberecku se podělí o zkušenosti s romskými spoluobčany v článku „Zkušenosti s romskou komunitou“. Změny, které čekají účetnictví od 1. ledna 2004, komentuje Blažena Petrlíková. Jak postupovat při výběru zaměstnance radí Marie Suková z Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví. A ještě další zajímavé články a praktické rady obsahuje GRANTIS 01/2004.
» Celý článek...
 Vznikla Asociace nestátních neziskových organizací v ČR  >> 
( 03.12.2003, 09:47 )
Po několika letech diskusí o tom, zda se nestátní neziskové organizace (NNO) i u nás mají sdružit do celostátní korporace, vznikla Asociace nestátních neziskových organizací v České republice. Zakladatel- skou smlouvu podepsalo 47 nestátních neziskových organizací ze všech krajů České republiky a další přihlášky přicházejí. Mezi zakládajícími členy jsou všechna existující krajská sdružení a také několik oborových sdružení NNO s právní subjektivitou.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Jak jsou financovány projekty neziskových organizací
( 01.12.2003, 00:09 )
[ Zdroj: Evropská brána ]
obrázekV souvislosti s přípravou na čerpání Strukturálních fondů EU se hodně diskutuje o tom, jak budou vypadat finanční toky směrem k neziskovým organizacím. Jednou z nejdiskutovanějších věcí je otázka poskytování zálohových plateb, protože u projektů podpořených ze Strukturálních fondů se jedná o zpětné proplácení projektových nákladů (tj. nejprve musí organizace peníze utratit a poté ji budou příslušné částky zpětně proplaceny). Zajímavé jsou zkušenosti s financováním podobných projektů neziskových organizací v členských zemí EU. Zde prezentujeme britský (přesněji londýnský) model poskytování plateb pro neziskové organizace, které se zabývají sociální problematikou.
» Celý článek...
 Nadace EURONISA získala více než 700 tisíc korun
( 24.11.2003, 11:00 )
[ Zdroj: Econnect.cz ]
obrázek V sobotu 8. listopadu ve 14 hodin byla v reprezentativních prostorách Severočeského muzea v Liberci zahájena již tradiční 7. benefiční aukce uměleckých předmětů. Nadaci EURONISA se již po sedmé podařilo získat jedinečná díla z tvorby známých a uznávaných umělců z celé České republiky. Svými díly zajistili svoji účast Josef Jíra, Jan Kanyza, Jaroslav Klápště (z pozůstalosti), Kristian Kodet, Vladimír Komárek (z pozůstalosti), Oldřich Kulhánek, Václav Plechatý, Rony Plesl, Olbram Zoubek a mnoho dalších.
» Celý článek...
 Firmy založily klub Donator a chtějí přizvat další dárce
( 21.11.2003, 00:07 )
V úterý 18. listopadu 2003 proběhla v Senátu Parlamentu ČR konference o firemní filantropii v České republice. Na sto manažerů významných firem v ČR si předávalo své zkušenosti s dárcovstvím. Vyvrcholením konference bylo slavnostní vyhlášení Klubu firemních dárců Donator – uskupení firem, které podnikají v České republice a věnují se firemní filantropii. Konferenci pořádalo Fórum dárců ve spolupráci s Nadací Eurotel.
» Celý článek...
 Program podpory drobného dárcovství
( 19.11.2003, 00:01 )
[ Zdroj: www.ecn.cz ]
obrázekProgram podpory drobného dárcovství je realizován na základě smlouvy o spolupráci mezi Nadací Open Society Fund Praha a společností Český Telecom a.s. Jedná se o jednu z možných forem firemního dárcovství resp. spolupráce ziskového a neziskového sektoru.
» Celý článek...
< předchozí<<  6 - 7 - 8 - 9 - 10  >>další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie