Dnes je Úterý, 15. června 2021, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Zdraví "
 Nejlepší ochranou proti chorobám je prevence  >> 
( 02.09.2005, 10:28 )
Jak dlouho jste nebyli na preventivní prohlídce? Mnoha nemocem je možné předejít. Platí to i o těch nejobávanějších chorobách. Některé znaky totiž signalizují, že člověk může být některými nemocemi ohrožen.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Příbuzní pacientů s roztroušenou sklerózou získají pomocníka  >> 
( 26.08.2005, 07:24 )
obrázekRoztroušená skleróza, kterou trpí v ČR zhruba 12 000 nemocných, často zásadně změní život nejen jim, ale také jejich příbuzným a blízkým. Přitom jen 41 % příbuzných má nějaké specifické znalosti o roztroušené skleróze, péče o jejich blízké jim působí v 38 % případů potíže, 57 % příbuzných by uvítalo znalosti zejména v oblasti psychologie, fyzioterapie, mediciny a ošetřovatelství. Ty by jim měl poskytnout výukový multimediální nástroj, který vznikne do podzimu příštího roku v rámci evropského projektu Qualified Care - profesionalizace rodinné péče o lidi trpící roztroušenou sklerózou.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Invalidní důchody - oko mám stále jen jedno!  >> 
( 16.08.2005, 09:12 )
obrázekInvalidní důchody jsou o poklesu pracovní schopnosti. U plného invalidního důchodu pracovní schopnost poklesla o více než 66 % a u částečného jde o pokles pracovní schopnosti o více jak 33 %. Průkazy TP, ZTP a ZTP/P jsou o schopnosti pohybu a orientace. Jedno nezakládá nárok na druhé.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Roztroušená skleróza? Žít se ale musí dál, říká pacientka  >> 
( 01.07.2005, 07:28 )
obrázekRok od otevření specializovaného pracoviště v pardubické nemocnici jej navštěvuje téměř tři sta pacientů s roztroušenou sklerózou. Za komplexní léčbou už nemusí jako dříve dojíždět do Prahy.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zdravá jablka  >> 
( 07.06.2005, 07:18 )
obrázekKanadský výzkumný tým vedený Rongem Tsao zjistil, že jablka druhu RED DELICIOUS jsou velmi prospěšná lidskému zdraví. Tento druh totiž obsahuje mnohem vyšší množství antioxidantů, než jiné druhy.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Terapie snoezelen pomáhá nejen duševně nemocným lidem  >> 
( 24.05.2005, 07:17 )
obrázekMultismyslovou terapii ''snoezelen'' představil Ústav sociální péče pro mentálně postižené v Ostravě. Jedná se o jedinečnou metodu stimulace mentálně a fyzicky handicapovaných dětí i dospělých, kterou jako jedno z předních odborných pracovišť v České republice tento ústav uplatňuje a dále rozvíjí.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Evropský den Melanomu  >> 
( 17.05.2005, 07:21 )
Pondělí 30. května je dnem prevence vzniku melanomu. V tento den se koná řada akcí zaměřených na prevenci tohoto zhoubného onemocnění. Především je možné nechat si bezplatně vyšetřit pigmentová znaménka. Co to je maligní melanom?
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Nemocnice nepočítají s handicapovanými pacienty  >> 
( 11.05.2005, 07:22 )
obrázekZdravotnická zařízení nejsou dostatečně připravena na péči o pacienty se specifickými potřebami. I když každá nemocnice, každé oddělení nemůže být vybaveno na přijetí pacientů, kteří vedle aktuální nemoci mají zdravotní postižení, měly by mít možnost operativně zajistit vše potřebné.
» Celý článek... | Komentáře... (3)
 Zaslouží větší pozornost  >> 
( 09.05.2005, 07:24 )
obrázekZdravý člověk si často svého zdraví neváží. Přejídá se, nesportuje, zkrátka zachází s tímto největším darem dost macešsky. Neváží si ho a ubližuje sám sobě. Jenom ten, komu není zdraví dáno, nebo si ho poškodil, ví, jak je vzácné.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Je opravdu ergoterapie méněcenná?  >> 
( 04.04.2005, 07:30 )
Současná zdravotnická profese již působí jako velmi podstatný článek komplexní rehabilitace v oblasti disability a handicapu postiženého jedince. Zásadní problém vyplývá z kompetence a oblasti působnosti oborů fyzioterapie a ergoterapie. Zkušený ergoterapeut ví, že se jedná o dvě oddělené odbornosti, které se vzájemně doplňují, ale často disponují odlišnými léčebnými prostředky.
» Celý článek... | Komentáře... (3)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie