Dnes je Úterý, 11. prosince 2018, svátek má Julie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Cestování
Divadlo BARKA
Kam na dovolenou
Zábava
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1217
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Volný čas "
 V knihovně lze navštívit výstavu Otevřeno III  >> 
( 02.03.2004, 07:42 )
obrázekKeramické sošky, linoryty, muchláže, ručně tkané koberce - tyto výtvarné techniky mají tu vlastnost, že je mohou využívat i nevidomí lidé. Dílka jimi vytvořená je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat na výstavě s názvem Otevřeno III, která byla včera zahájena v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 4. června - Noc snů - první akce tohoto typu v ČR!  >> 
( 17.02.2004, 07:42 )
[ Zdroj: ZOO Děčín ]
obrázekVečer pro chronicky nemocné děti a handicapované spoluobčany, jejich rodiny a klienty ústavů soc. péče. Tento večer budete pouze vy našimi vzácnými a váženými hosty. Pestrý program, zaměřený na jedinečnost zážitku hostů. Celý program je ZDARMA.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 V knihovně si už mohou číst i téměř nevidomí lidé  >> 
( 13.02.2004, 07:46 )
obrázekKoncem roku 2003 rozšířila městská knihovna svoje služby zrakově postiženým čtenářům o další zařízení sloužící silně slabozrakým. Z grantu ministerstva zdravotnictví byla pořízena kamerová televizní lupa.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Postižení mohou i letos plavat zdarma  >> 
( 27.01.2004, 07:38 )
obrázekOkresní výbor Domažlice, Sdružení zdravotně postižených v ČR nabízí v roce 2004 postiženým na Domažlicku návštěvy plaveckého bazénu zdarma. "Opět byla uzavřena smlouva o bezplatném využití plaveckého bazénu," říká předsedkyně sdružení Anna Váchalová. Návštěvu plaveckého bazénu neplatí členové a ani zpětně po jejich návštěvě sdružení. "Tuto službu nám poskytuje město, bazén je vlastně městské zařízení," vysvětluje předsedkyně.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Ergoterapeutická dílna má nabito  >> 
( 08.12.2003, 11:29 )
Zájem o ergoterapii mezi handicapovanými stoupá. Potvrdit to může i mezibořská obecně prospěšná společnost Energie, která ergoterapeutickou dílnu provozuje. Počet klientů stále roste, takže bylo nutné přijmout ještě asistentku ergoterapeutky.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Sochy mohou vytvářet i nevidomí  >> 
( 08.12.2003, 11:24 )
obrázekNevidomý sochař - toto slovní spojení může znít pro spoustu lidí jako utopie, ale nevidomí a slabozrací mohou tvořit stejně jako jejich zdraví kolegové-výtvarníci. Snaží se o to výtvarník a pedagog Štěpán Axman. V Tasově na Vysočině učí ve Výukovém centru hmatového modelování svou sochařskou techniku hmatového modelování. Je určena slabozrakým a nevidomým výtvarníkům, ale také mentálně postiženým. Jejich práce jsou k vidění v olomoucké Galerii U Mloka.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 O srubový tábor stojí také nevidomé děti  >> 
( 21.08.2003, 00:17 )
Vestoje i vsedě na dřevěných lávkách kolem ohniště táborové základny ve Žďárském Potoce se v úterý diskutovalo o připravované stavbě celoročního tábora v Dívčím Hradě na Osoblažsku. Ten chce zbudovat ostravský Klub Stonožka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR a jedním z partnerů by se mohlo stát sdružení Makoma. To před čtyřmi lety založili mladí lidé se zbytky zraku a nevidomí z jižní Moravy. Na táborovou základnu přijel i jeden z možných sponzorů.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Česká Miss neslyšící: Nemusím vyhrát
( 18.07.2003, 13:34 )
[ Zdroj: iDnes ]
obrázekSoutěž krásy mezi neslyšícími má u nás až nečekaně dlouhou tradici. První volba nejkrásnější neslyšící dívky se konala už v roce 1968 během oslav stého výročí založení Celopražské organizace neslyšících Svazu Československých invalidů. Avšak další kolo soutěže se, kvůli nepřejícnosti tehdejšího režimu, konalo až v roce 1990. Od té doby se soutěž koná pravidelně.
» Celý článek...
 Britský integrovaný taneční soubor CandoCo přijede do České republiky
( 06.02.2003, 12:31 )
obrázekPraha – Na začátku února zavítá do České republiky britský integrovaný taneční soubor CandoCo, aby uvedl v pražském divadle Ponec své tři nové choreografie Phasing, Sour Milk a Shadow. Členy CandoCo jsou zároveň zdraví a tělesně postižení tanečníci. Od svého založení v roce 1991 si CandoCo dokázal vybudovat pověst špičkového souboru, který předvádí současné taneční divadlo světové kvality.
» Celý článek...
 Rok od premiéry představení inspirovaného životem a dílem Francisca Goyin Dům hluchého - Quinta del Sordo  >> 
( 06.02.2003, 12:28 )
Praha - 5. února 2003 – Divadlo Archa po několika měsíční pauze uvede v úterý 26. února v žižkovském divadle Ponec představení Dům hluchého – Quinta del Sordo. Představení před rokem nastudovala v produkci Divadla Archa režisérka Zoja Mikotová s brněnskými neslyšícími herci. V pohybovém představení, jehož inspirací je život a dílo geniálního španělského malíře Francisca Goyi, účinkuje kromě herců brněnského Divadla Neslyším Eva Vrbková, herečka Divadla Husa na provázku, Dorota Blahutová, cellistka skupiny Tara Fuki, Zdeněk Kluka, hudební skladatel a perkusionista, a Karel Heřman, zpěvák skupiny Čankišou a Tomáš Dastlík, student JAMU.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5další >

Copyright © 2000-2018 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie