Dnes je Pondělí, 19. dubna 2021, svátek má Valérie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Servis pro NNO "
 Národní seminář Index občanské společnosti
( 17.09.2004, 07:28 )
[ Zdroj: NROS.cz ]
Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a Katedra oboru Občanský sektor Fakulty humanitních studií UK pořádají 16. října 2004 Národní seminář Index občanské společnosti. Seminář je určen zástupcům nejen z řad neziskových organizací, kterým je blízká problematika občanské společnosti. Seminář se koná v závěrečné fázi mezinárodního výzkumu, který koordinuje nezisková organizace Civicus a v ČR od prosince 2003 do listopadu 2004 realizuje NROS za finanční podpory Nadace VIA z programu CEE Trust.
» Celý článek...
 Informační seminář 2. kola Iniciativy Společenství EQUAL  >> 
( 17.08.2004, 07:25 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
V pátek 6. srpna 2004 vyhlásilo MPSV výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí grantu pro Akci 1 Programu Iniciativy Společenství EQUAL. Aby organizace dostaly co nejvíce potřebných informací, naplánovalo MPSV prakticky zaměřené informační semináře pro zájemce o podání žádosti. Účast a všechny podkladové materiály jsou zdarma.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 NNO a vláda  >> 
( 07.07.2004, 07:24 )
Existence nestátních neziskových organizací vede nestranné pozorovatele k různorodým závěrům: „NNO jsou zde, aby reagovaly na nedostatky v činnosti státu“, míní jeden. „NNO jsou schopné zlepšit asymetrii vztahu mezi konzumentem a producentem“, uvažuje ekonom. „NNO hrají zprostředkovatelskou roli mezi státem a trhem“, řekne politolog. „Nárazník mezi státem a společností“, myslí sociolog.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Příprava Národního akčního plánu sociálního začleňování
( 30.06.2004, 07:29 )
[ Zdroj: MPSV ČR ]
obrázekNAPSI byl odeslán do vnějšího připomínkového řízení. Umístěním NAPSI na webové stránce žádáme širokou veřejnost, nestátní neziskové organizace, sociální partnery a všechny zainteresované subjekty, aby se vyjádřili k jeho obsahu, a to do 8. července na adresu komise.jim.napsi@mpsv.cz
» Celý článek...
 Semináře o evropské ústavě z pohledu středoevropských neziskových organizací
( 07.06.2004, 07:37 )
[ Zdroj: Neziskovky ]
Projekt, který realizují organizace Europeum a IREAS se zaměřuje na nestátní neziskové organizace a probíhající diskusi o evropské ústavě tak, aby se NNO staly důležitým prostředníkem veřejné diskuse. Občané v celé EU se budou muset k otázce evropské ústavy vyjádřit, či k ní zaujmout postoj. NNO se mohou ujmout role poskytovatele informací a hodnotitele výsledků ve vztahu k lidských právům, životnímu prostředí, sociálním a rozvojovým otázkám atd.
» Celý článek...
 Daňové asignace – přínos, či riziko?
( 02.06.2004, 11:10 )
[ Zdroj: Neziskovky.cz ]
Zhruba před rokem proběhla na stránkách Grantisu krátká zajímavá diskuse o daňových asignacích. Názory si v ní vyměnili Simona Škarabelová, Ekonomicko-správní fakulta brněnské Masarykovy univerzity, jež upozorňovala na negativa asignací, a Jiří Müller, Vzdělávací nadace Jana Husa, který je jejich zastáncem.
» Celý článek...
 Konec civilní služby  >> 
( 02.06.2004, 11:02 )
obrázekOrganizace, ve kterých civilkáři v současné době působí, se budou muset s jejich odchodem vypořádat samy. MPSV se zabývá úvahou, že by je mohli nahradit například absolventi, kteří by tak vykonali absolventskou praxi. Tato místa se dají využít také v rámci aktivní politiky zaměstnanosti (APZ). Potenciální zaměstnavatelé se mohou informovat o možnostech použití nástrojů APZ a potřebném postupu na útvaru trhu práce místně příslušného úřadu práce.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Vyhlášení Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů
( 31.05.2004, 07:24 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) slavnostně vyhlásilo v pátek 28. května 2004 Operační program Rozvoj lidských zdrojů (OP RLZ). OP RLZ je spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu (ESF), který je jedním ze čtyř strukturálních fondů Evropské unie. Účelem strukturálních fondů EU je snižování rozdílů v rozvoji jednotlivých regionů Evropské unie prostřednictvím spolufinancování jednotlivých projektů z prostředků EU.
» Celý článek...
 Statistika počtu NNO v letech 1990 - 2004
( 20.05.2004, 07:34 )
[ Zdroj: Neziskovky ]
V přehledu počtu registrovaných neziskových organizací najdete statistiku za roky 1990 - 2004. Údaje byly shromažďovány v ICN od poloviny 90. let zejména na základě podkladů Českého statistického úřadu. Aktuálně jsou zveřejněny statistiky k březnu tohoto roku.
» Celý článek...
 Bez peněz do neziskového sektoru nelez
( 19.05.2004, 07:33 )
[ Zdroj: e-Noviny Můžeš ]
Možná je to poněkud nevhodná parafráze na lidové přísloví. Jenže dá se něco dnes dělat bez peněz? Něco ano, ale systematická sociální nebo jiná veřejně prospěšná práce? A jak získat prostředky pro činnost? To jsou otázky letité i aktuální.
» Celý článek...
< předchozí<<  6 - 7 - 8 - 9 - 10  >>další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie