Dnes je Pondělí, 30. března 2020, svátek má Arnošt
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyberte

Úvod
Jak poradna funguje?
Zadat dotaz
Přečíst si odpověď
Archív dotazů
 
Webinfo


 

Archív poradny
Otázky a odpovědi jsou zveřejňovány pouze se svolením.
 mám plný inv.d. končími neschopnost a chci dát výpověďpodle §50odst.3 zákoníku práce. múžu nastoupit do práce a jít marodit abych získala peníze, nebo mám nárok na odstupné. V jednom vašem dotazu je odpověď že P.I.D. múže marodit v roce 88 dnů.
Odpověď... >>
 mám plný inval. důchod podle§ 39 odst.1 písmene a) zákona č. 155/Sb., v platném znění. Mám nárok na odstupné? a jak má znít výpověď, nebo mi ji musí dát zaměstnavatel.
Odpověď... >>
 Dobry den mam nedoslichavost na obou usich ztrata sluchu je 50,6 mam narok na nejake ulevy nebo neco podobneho
Odpověď... >>
 DOBRY DEN.JMENUJI SE JAN BATA A JSEM V CASTECNEM INVALIDNIM DUCHODU.NARODIL JSEM SE 19.3.1980 A NEMOHU NAJIT VHODNE ZANESTNANI.DEKUJI ZA POMOC BATA.
Odpověď... >>
 Dobrý den. Jsem dialýzovaný pacient, je to peritonální dialýza, musím si ohřívat vaky na plotýnce, která má 200 w. Mám nárok na nějaký příspěvek na provoz tohoto ohřívání? Také jezdím do nemocnice svým autem každý týden, je vzdálená 25 km, takže celková trasa je 50 km. Vzniká mi nárok na příspěvek na provoz auta, nebo kompenzace ujetých km? Mám průkaz ZTP, od nového roku mi zbude z důchodu mnohem méně peněz, kvůli zavedení poplatků a zpoplatnění položek na receptech. Jaromír Rek. Hrubá Voda 32, 783 61 Hlubočky
Odpověď... >>
 Dobry den muj otec dnes dostal infarkt. zajimalo by me jaka je minimalni doba hospitalizace...
Odpověď... >>
 Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli je někde k přečtení novelizace zákona o sociálních službách s účinností od 1.1.2008? A co je hlavní změnou? Děkuji za odpověd.
Odpověď... >>
 Dobrý den,prosím o zodpovězení na dotaz.Dcera 12 let je nyní hospitalizována v psychiatrické léčebně za účelem výměny léků,bude tam měsíc.Já o ní pečuji jako samoživitelka a dostávám na ní příspěvek při péči 4.stupen a sociální dávky a výživné.Jiný příjem nemám.Mám za měsíc který dcera bude hospitalizována jít vrátit příspěvek na péči na úřad? Děkuji za odpověd.
Odpověď... >>
 Dobrý den! Již více jak 4 roky se léčím s oběma rameny-na obou ramenech průběhu provedeny ASK subacromiální dekomprese,redresy a následně otevřené akromioplastiky ale vždy jen s částečným a krátkodobým efektem-cituji z posudku ortopeda,v současné době rotace obou ramen výrazně omezen z 1/2,flexe i abdukce cca60st,navíc pří jakémkoliv pohybu velké bolesti,přecházející až ke kliční kosti.DG.M750 Periarthritis HS1.utrq.chron,artrofibrosis,Impingement subacrom bilat chron. Mám velké problémy s oblékání-musím mít vždy někoho po ruce,také problém s vlastní obsluho-umývání,česání. Jakákoliv práce mi dělá velké problémy a za chvilku mi ruce trnou a ramena začnou intenzivně bolet.Jsem v částečném invalidním důchodě,ale jsem zaměstnaná.Poslední půlrok se moje problémy zhoršili a lékař mi doporučil požádat o plný invalidní důchod.Musím říct,že jsem byla odeslána k několika kolegům mého ortopeda na konzultaci a všichni se shodli,že moje postižení je neměnné a těžké a zcela dali stejný posudek.Zažádala jsem a do 14 dnů od žádosti jsem dostala i rozhodnutí,které moji žádost zamítlo.Odvolala jsem se a byla předvolána k posudkové komisi zadané soudem.Zde mi bylo zděleno,že mám být ráda,že mám částečný důchod,že vpodstatě mám jisté omezení,ale že na ID to není, i když zjistili opravdu omezení,bylo mi řečeno,že mám pravovat jako recepční,či dělat administr.práce.jsem jen vyučená,43 let a na úřadu práce mi řekli,že jsem nezaměstnatelná.. Dotaz: Vím,že nejste komise,ale chtěla bych vědět,zda se na moji diag.opravdu není ID a mne nezbývá než denně jíst několik prášku proti bolesti nebo mám nějakou naději na správný posudek ,poraďte comám dělat,kam se obrátit.Děkuji Mokrošová Šárka
Odpověď... >>
 Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak je možné žádat převedení z PID a) na PID b). Nyní mám PID podle a) a chtěla bych pracovat doma na počítači na plný úvazek. Msím tedy znovu žádat o přiznání PID nebo jen o převedení? Děkuji za odpověď.
Odpověď... >>
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie