Dnes je Úterý, 11. prosince 2018, svátek má Julie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1217
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Bydlení "
 Meziboří postaví další byty  >> 
( 22.08.2003, 00:05 )
obrázekKromě dotace na lyžařský areál získalo Meziboří na mostecku další finanční injekci od ministerstva pro místní rozvoj. Tentokrát se jedná o více než třináctimilionovou dotaci na podporu výstavby nájemních bytů.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Senioři do bavlnky  >> 
( 21.08.2003, 00:01 )
Valašskomeziříčští senioři získali nový Dům s pečovatelskou službou. Radnice včera oficiálně otevřela už druhý komplex s byty pro staré lidi ve městě. V září se začnou nájemníci stěhovat do 44 bytů, z nichž je 6 bezbariérových. K objektu patří parkoviště, kde část míst bude vyhrazeno pro tělesně postižené. Stavba stála 55 milionů korun, asi polovinu nákladů pokryla státní dotace, zbytek zaplatila radnice.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Chodov má první byty pro invalidy  >> 
( 20.08.2003, 00:03 )
Vozíčkáři mají šanci na pohodlnější bydlení. O výši nájemného v domech s bezbariérovým přístupem se však bude teprve jednat. Vozíčkáři v Chodově dostanou za několik týdnů k dispozici první dva městské byty s bezbariérovým a pohodlným přístupem. A příští rok k nim zřejmě přibude minimálně další jeden.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Arkadie a chráněné bydlení  >> 
( 08.08.2003, 00:02 )
Sdružení Arkadie z Teplic, jež pomáhá zdravotně postiženým spoluobčanům od raného dětství až po dospělost, zahájí další etapu v komplexní péči o zdravotně postižené realizací projektu Chráněné bydlení.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Letňanská radnice postaví s družstvem 58 malých bytů  >> 
( 04.08.2003, 00:01 )
Celkem 58 menších bytů ve čtyřech domech postaví v pražských Letňanech místní radnice společně s družstvem Stará náves. Budovy mají být hotovy nejpozději v červnu příštího roku. Náklady na výstavbu dosáhnou zhruba 75 miliónů korun, podíl radnice činí přes 23 miliónů ze státní dotace, řekl místostarosta Oldřich Miffek (ČSSD). "Budou to jednopokojové a dvoupokojové malometrážní byty s malými balkóny," uvedl místostarosta. Záměrem bylo stavět startovací byty pro mladé lidi či rodiny.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zvoňte, nic jiného vám v Langerově domě nezbývá  >> 
( 28.07.2003, 00:03 )
Proč by se měl stát chovat k lidem, kteří obtížně zdolávají bariéry, vlídněji, když to nedělá ani jeden z vysokých ústavních činitelů? Původně se vymlouval na památkáře Místopředseda sněmovny Ivan Langer (ODS) vlastní v centru Olomouce dům, kde také bydlí. Kromě jeho bytu jsou v domě také optika a prodejna potřeb pro zvířata a proto by měl být tento dům (před časem rekonstruovaný) snadno přístupný i pro vozíčkáře či kočárky. Jenže není: dům Ivana Langera dělí od chodníku schody.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Zelený dům v Bílině má už své první nájemníky  >> 
( 14.07.2003, 00:02 )
obrázekDo Zeleného domu, jak ve městě říkají bývalé ubytovně dolů v Tyršově ulici, se nastěhovali již první obyvatelé.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Toaleta pro vozíčkáře už nejen v noci  >> 
( 10.07.2003, 00:03 )
[ Zdroj: Časopis Vozíčkář 2/2003 ]
obrázekPřed lety patřil pražský obchodní dům KOTVA mezi průkopníky i tím, že v l. suterénu u parkingu zřídil perfektně vybavené bezbariérové "ministerstvo úlevy". Lidé na vozíku mohli bezstarostněji věnovat čas výběru zboží i proto, že Kotva je blízko stanice bezbariérových autobusů. Klíček od toho WC vyhrazeného vozíčkářům jim půjčoval vrátný parkoviště a obchoďák tam udržoval hygienický standard. Později však toaleta zůstávala otevřená, zřejmě aby sloužila i ostatním návštěvníkům. Někteří z nich však tu místnost znečišťovali, kradli kohoutky od umývadel atd.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Vyškov zahájil stavbu dalších bytových domů  >> 
( 19.06.2003, 00:02 )
obrázekSlavnostním poklepem základního kamene byla zahájena druhá etapa výstavby bytových domů Hybešova. V lokalitě Hybešova vznikne do konce roku 2004 celkem 160 bytů v šesti domech. Stavba probíhá ve dvou etapách. První tři domy s 82 bytovými jednotkami budou dokončeny v únoru 2004. "Staveniště pro druhou etapu bylo předáno už minulý týden, a pokud vše proběhne bez komplikací, bude 78 bytů ve třech bytových domech připraveno pro obyvatele na konci roku 2004,"slíbil starosta Vyškova Petr Hájek.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Byty i v tvrdých podmínkách  >> 
( 16.06.2003, 00:01 )
Během jednoho roku by město molo začít přidělovat padesát pět nových sociálních bytů. Radnice je hodlá získat přestavbou ubytovny, kterou koupila v dražbě majetku zkrachovalých přádelen za šest milionů korun. Stavební studii měli přichystanou už vloni, nepovedlo se však vymoci státní dotaci. Nyní je už připraven také projekt, který je přizpůsoben novým dotačním podmínkám z programu podpory výstavby nájemních bytů.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5další >

Copyright © 2000-2018 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie