Dnes je Pondělí, 19. dubna 2021, svátek má Valérie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Služby > Organizace "
 Chráněné bydlení není ani ústav, ani nemocnice  >> 
( 20.06.2003, 00:02 )
obrázekŽádný ústav, ani nemocnice. Ale možnost, jak mohou i duševně postižení vést v rámci možností běžný, samostatný život. To je hlavní poslání Chráněného bydlení sv. Michala pro lidi s mentálním postižením a autisty, který začala připravovat brněnská Charita již před třemi lety. Včera se oficiálního otevření dočkalo v pořadí již třetí a zatím poslední zařízení, rekonstruovaný dům v Gorkého ulici, kde najde domov celkem čtyřiadvacet mentálně handicapovaných. "V určitém okamžiku se rodiče dětí s postižením začnou ptát, proč by jednou, až nebudou oni mít sílu starat se o ně sami, nemohly bydlet v normálních domech jako všichni ostatní. Tak vznikla myšlenka chráněného bydlení, která dnes téměř po celém světě nabízí důstojný a plnohodnotný život v klasických bytech, zcela integrovaný do společnosti,"uvedl vedoucí projektu Karel Kosina.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Jedličkův ústav postaví nový dům  >> 
( 18.06.2003, 00:01 )
Děti z Domu dr. Jedličky, které v něm natrvalo žijí, se dočkají lepšího bydlení. Zhruba dvě desítky vozíčkářů zatím bydlí po dvou v malých pokojích na jednom patře, kde mají společnou jídelnu a kuchyň. Takové prostředí připomíná spíše nemocnici než důstojný domov pro děti. Přitom jeho obyvatelé tu tráví veškerý čas. "V nové budově se přestěhují do dvou velkých bytů, z nichž každý bude mít vlastní kuchyň a další čtyři pokoje včetně obývacího," řekl ředitel ústavu Pavel Eliáš.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Peníze z kasiček umožní postiženým vidět moře  >> 
( 17.06.2003, 00:01 )
Zlínsko Zisky z veřejných kasiček v supermarketech, do kterých lidé vhazují peníze, neziskovým organizacím na Zlínsku výrazně pomáhají zlepšit jejich finanční možnosti. Výše takovýchto darů totiž v některých případech překročí šestimístnou hodnotu, za kterou si klienti domovů mohou užít například dovolenou u moře. Nejen na tu totiž v dotacích od státu nezbývá. " Za půl roku jsme od lidí dostali čtyřiadvacet tisíc korun, a to je pro nás strašně moc peněz," říká Miluška Zvonařová ze zlínského centra Slunečnice pro mentálně postižené. Peníze od solidární veřejnosti centrum použije na výstavbu kavárenské zahrádky u restaurace, kterou centrum nedávno otevřelo. "
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Bez asistentů nevytáhnou paty  >> 
( 16.06.2003, 00:02 )
obrázekNovou službu pro zdravotně postižené, kteří se bez pomoci druhého člověka neobejdou, otevřelo včera liberecké Mezinárodní centrum Universium. Kdo z libereckých vozíčkářů bude nárazově potřebovat, aby mu osobní asistent pomohl třeba do dopravního prostředku nebo jej přemístil z jednoho vozíku na druhý, může si každou středu od 11 do 18 hodin zavolat do Kolosea a asistenta si objednat. Za jednu hodinu jeho práce zaplatí deset korun.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Centrum Motýlek pomáhá na Černém Mostě  >> 
( 13.06.2003, 00:09 )
Nové prostory komunitního centra Motýlek nabídnou péči o zdravotně postižené děti, pomoc dětem ze sociálně slabých rodin i aktivity pro volný čas.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Diagnostický ústav v Černovicích splňuje evropské parametry  >> 
( 12.06.2003, 00:02 )
Návštěvníci Diagnostického ústavu sociální péče v Černovicích na Pelhřimovsku se ve středu mohli přesvědčit o nadstandardní péči o zdravotně a mentálně postižené spoluobčany. Moderní zařízení v areálu zámku už několik let splňuje evropské parametry. Děti zde žijí v takzvaných rodinných buňkách, dospělí v chráněných bytech.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Nikdo nemusí zůstat sám  >> 
( 12.06.2003, 00:01 )
Podtitulek: Jako houby po dešti přibývají ve městě organizace pro zdravotně postižené občany. K nejstarším patří svaz diabetiků. K nejnovějším Sdružení pro ranou péči.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 První denní stacionář pro postižené lidi na Tachovsku slouží v Černošíně  >> 
( 10.06.2003, 00:01 )
První denní stacionář pro lidi s postižením v okrese Tachov začal v minulých dnech sloužit v Černošíně. Přestože denní stacionáře jsou dnes už téměř běžnou záležitostí, na Tachovsku nebyl doposud ani jeden. Zakladatelem prospěšné služby je křesťanské občanské sdružení 15. přední hlídka Royal Rangers v ČR. "Naše sdružení je zaměřeno na službu dětem a mládeži a handicapovaným osobám. V našem okolí jsme cítili potřebu pomoci v této oblasti," říká vedoucí sdružení Tomáš Rusňák.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Jakou barvu pro psí uši?  >> 
( 02.06.2003, 00:02 )
Nečekejte bílé pláště ani zápach dezinfekce. Když zazvoníte u dveří s nápisem Respitní centrum Borůvka, otevře vám ošetřovatelka ve svetru a džínách. A čistota se prý dá udržet i bez lyzolu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 V Chodově založili pobočku sdružení postižených  >> 
( 19.05.2003, 00:20 )
V Chodově byla založena pobočka Sdružení postižených civilizačními chorobami.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie