Dnes je Pondělí, 19. dubna 2021, svátek má Valérie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Služby > Organizace "
 Dobrovolníci a jejich přínos  >> 
( 20.05.2004, 07:29 )
Dobrovolník je člověk, který nabízí organizaci své znalosti, schopnosti či zkušenosti za dohodnutých podmínek a není za tuto činnost odměňován formou platu. Občanské sdružení SKP – CENTRUM v Pardubicích poskytující pomoc zaměřenou na různě potřebné skupiny spoluobčanů se také zabývá dobrovolnickou činností. Dobrovolnické centrum pod vedením koordinátorky Petry Touškové aktivně vyhledává zájemce o dobrovolnickou činnost a snaží se jim nabídnout škálu možností z kterých si zájemce vybere, to co mu bude nejvíce vyhovovat.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Diakonie v Uherském Hradišti se chystá rozšířit nabídku svých služeb  >> 
( 20.05.2004, 07:26 )
obrázekV Uherském Hradišti se připravuje nový projekt DOMOVINKA. Je určen klientům ve věku od 26 do zhruba 50 let s lehčí a střední formou mentálního, tělesného a kombinovaného postižení. Klienty tak čeká možnost smysluplně prožít čas, který nyní tráví doma, často v sociální izolaci.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Stacionář poprvé otevřel své dveře veřejnosti  >> 
( 19.03.2004, 07:38 )
Stacionář pro handicapované v Petrovicích na Blanensku. Zařízení, které obývají nebo navštěvují klienti tělesně a mentálně postižení, má v obci v Moravském krasu své místo od roku 2000.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Proutek ochraňuje bydlení pro lidi s postižením  >> 
( 27.01.2004, 07:51 )
Občanské sdružení Proutek v těchto dnech zahajuje ve svém statku v Plasné u Kardašovy Řečice projekt chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením. Jedná se o jedno z mála chráněných bydlení v republice. Podobný projekt připravuje i sdružení Rolnička v Soběslavi.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Důležitá je spolupráce s rodinami klientů  >> 
( 21.10.2003, 00:01 )
Uprostřed křivoklátských lesů, nedaleko obce Roztoky, leží bývalý knížecí fürstenberský zámeček Leontýn. V současné době je v něm umístěn Ústav sociální péče (ÚSP), jehož zřizovatelem je hlavní město Praha. Jeho ředitelkou je Marcela Štěpánková.
» Celý článek... | Komentáře... (2)
 Služeb využívá i veřejnost  >> 
( 23.09.2003, 00:04 )
obrázekSlužeb pracovnic z děčínského domu s pečovatelskou službou využívají i lidé, kteří stále žijí ve svém bytě. Hlavním důvodem, proč se přímo nenastěhují do domu, kde jsou jim pečovatelky blíž, je prostě to, že chtějí zůstat doma.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Domov sv. Anežky, o. p. s. (Týn nad Vltavou - Čihovice)  >> 
( 16.09.2003, 00:05 )
obrázekV Týně nad Vltavou a širokém okolí je velký zájem ze strany mládeže i dospělých s mentálním, tělesným či kombinovaným postižením o uplatnění. Práci v chráněných dílnách, docházku do rekvalifikačních kursů, poradenství a další aktivity poskytuje již třetím rokem Domov sv. Anežky v Čihovicích. Domov však již kapacitně nevyhovuje, město proto poskytlo sdružení za symbolický nájem budovu U svaté Kateřiny.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Sdružení Kaňka pomáhá postiženým dětem  >> 
( 02.07.2003, 00:01 )
obrázekRozšířit činnost například o keramickou dílnu, hlídání dětí zdravých i s handicapem či o psychorehabilitační pobyty pro rodiče s dětmi chce táborské sdružení volnočasových aktivit Kaňka, které si dalo za cíl pomáhat s integrací od nejútlejšího věku dítěte. Kaňka vznikla v červenci loňského roku. Její hlavní aktivitou je v současné době pořádání především zájmových kroužků, do kterých chodí jak děti s různým typem postižení, tak i zdravé. Pomocí metody s prvky Montessori pomáhají pracovníci sdružení zlepšit u dětí handicap.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Z bývalého zámečku vznikl moderní sociální ústav  >> 
( 27.06.2003, 00:01 )
Dvouletá rekonstrukce s přístavbou v areálu Ústavu sociální péče o mládež ve Zběšičkách na Písecku byla ve čtvrtek ukončena slavnostním otevřením. V ústavu žije dvaasedmdesát chlapců a dívek ve věku od šesti do pětatřiceti let. Díky rozšíření prostorů k nim bude moci přibýt ještě dalších osm. O klienty s vážnějším mentálním i fyzickým postižením se starají zdravotnice.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Pacovští shánějí miliony na nový stacionář  >> 
( 20.06.2003, 00:05 )
obrázekKde a za jakých podmínek budou v příštích letech pečovat o mentálně postižené, stále nevědí lidé z pacovského občanského sdružení Lada. Město jim sice před časem město nabídlo prostory v odděleném křídle mateřské školy na sídlišti Míru, nakonec se sem ale postižení klienti stěhovat nebudou. Desítky místních obyvatel, a především rodiče dětí, které tuto školku navštěvují, však začali protestovat a podepisovat petice, že si nepřejí, aby postižení lidé přebývali v prostorách školky.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie