Dnes je Úterý, 15. června 2021, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Zdraví "
 Vládu problémy mnohých zdravotně postižených netíží  >> 
( 15.03.2005, 07:28 )
obrázekZhruba 500 lidí trpí v ČR vrozenou metabolickou chorobou - fenylketonurií. Pokud postižené dítě drží velmi přísnou a také velmi drahou nízko bílkovinnou dietu, vyroste z něj zdravý dospělý člověk. Pokud se přísná dieta zanedbá - třeba proto, že na drahé potraviny nemá rodina peníze, vyroste z něj mentálně zaostalý člověk, odkázaný do konce života na pomoc rodiny a společnosti.
» Celý článek... | Komentáře... (4)
 Novinka v ortopedii  >> 
( 14.03.2005, 07:28 )
obrázekVe fakultní nemocnici v Plzni byl poprvé v České republice použit nový druh implantátu při artroskopické operaci ramene a kolene. Artroskopická operace je šetrná metoda pro řešení úrazů jako např. přetrhaných vazů v koleni či dislokovaného ramene.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Radnice nečekala a pomohla postiženým sama  >> 
( 07.03.2005, 07:29 )
obrázekDesetiletá Pavlína Formánková vypadá na první pohled jako zdravé dítě. Když ale na procházce běhá po namrzlém chodníku, matka ji napomíná: "Dej pozor, víš že máš hodně křehké kosti." Pavlína má totiž leukémii. Kvůli léčbě má oslabenou imunitu i kosti. A protože právě hrozí epidemie chřipky, třeťačka Pavlína nemůže do školy. Bojíme se infekcí, vysvětluje matka Pavla Formánková. Učit se ale může doma. Díky pomoci radnice Prahy 10.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Duševně nemocní nemusí být sami  >> 
( 04.03.2005, 07:29 )
Lidé s psychickými problémy obsluhují v kavárně či vyrábějí hračky v chráněné dílně. Lidé, kteří během roku vyhledají pomoc psychiatra, je v Hradeckém kraji více než pětadvacet tisíc. Ústav zdravotnických informací a statistiky evidoval v roce 2003 více než sedm tisíc lidí trpících maniodepresivitou či schizofrenií.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Tipy na prevenci pádů v domácnosti  >> 
( 22.02.2005, 07:23 )
Americká organizace Home safety council, která usiluje o bezpečný domov a zdravý životní styl udává, že v USA jsou pády hlavní příčinou zranění v domácnosti a hlavní příčinou smrti osob, starších 65 let. Každý rok je více než 1 milion starších Američanů hospitalizováno se zraněním, způsobeným pádem a okolo 4 700 Američanů starších 65 let zemře na následky pádu. Zmíněná čísla ukazují, že jde o vážný problém, který se netýká jen Američanů, ale obecně starších osob.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Rodiče u dětí jsou součást léčby  >> 
( 15.02.2005, 07:16 )
obrázekPokud doprovod malého pacienta musí platit, přijde pobyt i na několik stokorun denně. Odtrhnout nemocné dítě od rodiny je velkou psychickou zátěží pro malého pacienta i jeho blízké. Zajistit proto někomu z rodiny možnost zůstat je ve většině nemocnic v kraji běžné. Podle vedení nemocnic je ovšem tato služba ztrátová.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Péče o chrup u mentálně postižených II.  >> 
( 07.02.2005, 07:23 )
Jmenuji se Jana Vařachová a již nějakou dobu přispívám zcela bezplatně svými články na serveru Infoposel. Jsem také autorkou článku „Péče o chrup u mentálně postižených“. Vzhledem k tomu, že někteří čtenáři zpochybňovali moji kompetentnost publikovat článek na toto téma, ráda bych v tomto dodatku osvětlila pozadí jeho vzniku.
» Celý článek... | Komentáře... (3)
 Péče o chrup u mentálně postižených  >> 
( 03.02.2005, 12:13 )
Když se na vás usměje mentálně postižený člověk, často vás v upřímném obličeji něco zarazí. Bývá to špatná kvalita chrupu. Musí mít handicapovaný člověk opravdu prázdná ústa?
» Celý článek... | Komentáře... (5)
 Očima Cyrila HÖSCHLA  >> 
( 20.01.2005, 07:26 )
Podstatná část lidí stižených schizofrenií se projevuje velmi tvořivě. Čím to? A je možné, že jejich pro nás bludné myšlení odhaluje v některých případech souvislosti, které pochopí a ocení až budoucnost?
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Děti se pomocí míčů učí držet páteř  >> 
( 07.01.2005, 07:28 )
Přes dvě tisícovky dětí z Chrudimi se ve školách formou cvičení s nafukovacími míči, takzvanými overbally, učí, jak správně držet tělo. Projekt pod hlavičkou Zdravé město probíhá v Chrudimi v šesti základních a sedmi mateřských školách a také v Ústavu pro mentálně postiženou mládež.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
< předchozí<<  6 - 7 - 8 - 9 - 10  >>další >

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie