Dnes je Pondělí, 17. června 2019, svátek má Zbyněk
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1218
 
Webinfo


 

Aktuální články
 Dotace na sociální služby budou vyplaceny již v průběhu ledna  >> 
( 06.01.2017, 22:04 - rubrika " Politika " )
Ministerstvo práce a sociálních věcí výrazně zkrátilo dobu vyplácení dotace na sociální služby. V letošním roce se díky z měně předpisů zrychlí výplata dotací ze státního rozpočtu. Kraje a Hlavní město Praha dostanou finanční prostředky již v lednu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Co se mění v roce 2017? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí
( 23.12.2016, 01:11 - rubrika " Politika " )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Nový rok přinese některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Zvyšuje se minimální mzda z 9 900 Kč na 11 000 Kč. Důchodci dostanou v průměru o 308 Kč měsíčně více. Zavádí se nová dávka tzv. otcovské poporodní péče a rodičovský příspěvek půjde v roce 2017 čerpat flexibilněji.
» Celý článek...
 Nevidomí uspořádali mistrovství v mezinárodní dámě
( 09.12.2016, 22:38 - rubrika " Sport " )
[ Zdroj: Novinky.cz ]
Nevidomí a slabozrací doslova propadli hraní na hmatově a kontrastně upravených deskách s bílými a červenými kameny. Uspořádali si tak první Mistrovství České republiky v mezinárodní dámě.
» Celý článek...
 Od srpna se zvyšuje příspěvek na péči o deset procent
( 04.08.2016, 23:37 - rubrika " Politika " )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
V rámci novely zákona o sociálních službách dochází od srpna 2016 ke zvýšení příspěvku na péči o deset procent. Lidé, kteří pobírají příspěvek na péči, nemusí o jeho zvýšení od srpna žádat. Úřad práce ČR, který příspěvek v praxi vyplácí, jej upraví automaticky podle přiznaného stupně závislosti. Na konci července a začátkem srpna rozešle ÚP ČR všem lidem, kteří pobírají příspěvek na péči, dopis s informací o změně výše příspěvku.
» Celý článek...
 Některým sociálním službám hrozí zánik. Vláda rozhodla o uvolnění 270 milionů korun
( 28.07.2016, 23:59 - rubrika " Služby " )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Vláda se shodla na dofinancování sociálních služeb ohrožených omezením či zánikem. Dotace ve výši 270 milionů korun na podporu sociálních služeb v letošním roce je určena na řešení krizové situace v oblasti financování, a také na zlepšení odměňovaní pracovníků v sociálních službách.
» Celý článek...
 Příspěvek na péči vzroste od srpna o 10%
( 14.04.2016, 01:48 - rubrika " Legislativa " )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Lidé se zdravotním postižením od srpna dostanou vyšší příspěvek na péči. Poslanecká sněmovna ve středu schválila novelu zákona o sociálních službách, která ho zvyšuje o deset procent. Návrh ještě posoudí Senát. Nově upravena budou i pravidla pro poskytování pobytových sociálních služeb - v případech tzv. nepřípustnosti držení osoby v zařízeních poskytujících sociální služby. A na dva miliony se zvyšuje pokuta za provozování sociálních služeb bez registrace.
» Celý článek...
 Sociálka se může stát bičem na rodiče, kteří nesouhlasí s inkluzí
( 14.02.2016, 13:52 - rubrika " Vzdělávání " )
[ Zdroj: Novinky.cz ]
Hodně nemilé návštěvy by se mohli dočkat rodiče handicapovaných dětí, kteří nesouhlasí s inkluzí v podobě, jakou chce zavést ministryně školství Kateřina Valachová. Pokud totiž rodiče nebudou souhlasit s formou vzdělávání svého potomka, kterou doporučí školské poradenské zařízení (ŠPZ), může si na rodinu posvítit Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) čili sociálka.
» Celý článek...
 O příspěvek na mobilitu si musí většina příjemců znovu požádat
( 23.12.2015, 02:37 - rubrika " Jak na to " )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Lidé, kterým Úřad práce ČR přiznal v letech 2012 a 2013 příspěvek na mobilitu, si musí po 1. 1. 2016 podat novou žádost o tuto dávku. Platnost nároku na příspěvek končí těmto osobám 31. 12. 2015. Žádost musí klienti ÚP ČR doručit mezi 1. 1. – 31. 1. 2016. V případě, že ji podají dříve, úřad bude muset z důvodu duplicity toto řízení zastavit. Pokud to bude později, nevznikne nárok na dávku už od ledna.
» Celý článek...
 Co se mění od ledna 2016? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí
( 22.12.2015, 02:55 - rubrika " Politika " )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Nový rok přinese některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Zvyšuje se minimální mzda z 9 200 korun na 9 900 korun. Končí II. důchodový pilíř. A jako kompenzaci za nízkou lednovou valorizaci dostanou důchodkyně a důchodci v únoru jednorázový příspěvek 1 200 korun.
» Celý článek...
 Ministerstvo sociálních věcí vydalo slovník sociálního zabezpečení
( 15.12.2015, 01:08 - rubrika " Legislativa " )
[ Zdroj: MPSV.cz ]
Slovník sociálního zabezpečení chce být pomůckou pro ty, co si neví rady s pojmy z oblasti sociální sféry. Vysvětlit nejdůležitější pojmy z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti, sociálních služeb a mnoha dalších oblastí sociální sféry. Slovník není určen jen laické veřejnosti, poslouží určitě i mnohým odborníkům. Nicméně nenahrazuje platnou právní legislativu, přesné informace jsou v příslušných právních předpisech. Tištěná verze slovníku bude k dispozici ve vestibulu budovy MPSV, na krajských pracovištích Úřadu práce ČR, v klientských centrech ČSSZ a okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ).
» Celý článek...
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2019 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie