Dnes je Pátek, 23. dubna 2021, svátek má Evžénie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

16.03.2010, 07:47 - rubrika " Služby "
Vozíčkáři přijdou o svá stání

Zlín - Ve Zlíně bude méně parkovacích míst pro vozíčkáře, které jim radnice vyhradila v místě jejich bydliště. Při kontrole totiž zjistila, že je využívají i zdraví lidé.

Ve Zlíně je dnes zhruba 2970 lidí s těžkým zdravotním postižením. Odbor dopravy zlínské radnice jim vydal 210 povolení o vyhrazení parkovacího stání. Podle Šenkýře je možná až 45 procent z nich zneužíváno. "Budí to dojem, že jde o protekční místa. Je třeba je prověřit," řekl Šenkýř.

"Jestliže někdo využívá této výhody, i když mu nenáleží, tak by to rozhodně dělat neměl," řekl místopředseda Národní rady osob se zdravotním postižením Jan Uherka.

S jeho názorem souhlasí i řada obyvatel z největšího zlínského sídliště. Na Jižních Svazích totiž dlouhodobě scházejí stovky parkovacích míst. A zaparkovat před domem bývá zvláště večer pro tamní obyvatele velký problém.

"Někdy musím jezdit autem i dvacet minut po okolních parkovištích, než své auto někde zaparkuji. Před domem už nemáme místo. Před 20 lety tam stávalo jen pár aut, dneska bývá beznadějně přeplněné," řekl Miloš Louda z Jižních Svahů.

Radnice teď začne vyzývat všechny tělesně postižené, kteří mají vyhrazeno parkovací místo, aby předložili potřebné doklady "Těm, kteří je nedodají, vyhrazené místo odebereme," řekl Šenkýř.

Odbor dopravy bude nově vydávat povolení o parkovacích místech pro vozíčkáře pouze na jeden rok. Před uplynutím této lhůty bude muset každý držitel výjimky prokázat, že na ni má právo. Jinak o ni přijde.

Žádné z uvedených změn se netýkají parkovacích míst vyhrazených pro vozíčkáře, které jsou před obchodními centry, úřady či soudy. Jejich počet město omezovat nehodlá.

Autor: MILAN LIBIGER
Zdroj: Mladá fronta DNES str. 04 Východní Morava
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie