Dnes je Pátek, 23. dubna 2021, svátek má Evžénie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

15.08.2008, 07:54 - rubrika " Služby "
Rehabilitace zrakově postižených je ohrožena

Moderátor (Jan Pokorný):
Rehabilitace zrakově postižených je ohrožena na středisku, které vychovává instruktory pro lidi se zrakovou vadou a učí je třeba orientaci v˙prostoru, totiž hrozí zánik, co se děje? Kde jsou problémy?

Host (Pavel Wiener):
Náš institut primárně připravuje odborníky pro péči o zrakově postižené, tzn. hlavně instruktory prostorové orientace, potom instruktory dalších činností, které jsou pro ty lidi důležité.

Moderátor (Jan Pokorný):
A teď proč máte zaniknout, asi peníze?

Host (Pavel Wiener):
Přesně tak s velkým překvapením prostě jsme letos v lednu zjistili, že ministerstvo školství mládeže tělovýchovy, z jehož iniciativy jsme vznikli v roce 94 poté nám prostě letos nedalo ani korunu.

Moderátor (Jan Pokorný):
Jaký je, důvod máte nějaké zdůvodnění?

Host (Pavel Wiener):
Prvně jsme se to dozvěděli, protože jsme podali projekt na základě instrukcí z ministerstva školství do rozvojových projektů přesto, že jsme upozorňovali na to, že je to nesmysl. Vloni jsme dostali 100 % a letos jsme na identický projekty nedostali ani korunu. A z odboru vysokých škol mi řekli - no co chcete, volná soutěž. Takže od té doby se snažíme nejrůznějším způsobem jednat, jednat, jednat. Uběhlo 8 měsíců a pořád nemáme nic a končí nám nájemní smlouvy.

Moderátor (Jan Pokorný):
A znamená to, že když se jede volná soutěž, že podobné služby tady poskytuje ještě někdo jiný?

Host (Pavel Wiener):
Rozhodně takovéto uznání u nás nemá nikdo k výchově těchhle odborníků, ministerstvo navíc v roce 98 ještě vydalo osnovy učebního předmětu prostorové orientace, já tomu nerozumím, prostě ministerstvo najednou likviduje pracoviště, které jediné je podle jeho vlastních materiálů u nás oprávněno školit lidi, kteří tyto věci jsou oprávněni dělat.

Moderátor (Jan Pokorný):
Rozumím, na ministerstvu školství se určitě zeptáme na jeho stanovisko, snad ještě není možno ty peníze sehnat, někde jinde třeba z EU tam by mohli toto podporovat.

Host (Pavel Wiener):
EU, víte to je jeden velký problém, protože peníze z EU jsou jaksi na nadlepšení, existujícího něčeho v roce 2016 u nás nastane obrovský problém, protože spousta aktivit je uměle napojovaná pouze na evropské fondy ale nikdo nepromýšlí, z čeho se to bude platit od roku 2016. Ta identita prostě musí být naše česká, to co dává EU, může pomoc k nadstandardu nebo k něčemu podobnému, ale v celé EU je to o tom, že ten základ musí být o tom, že každá ta členská země si na to najde svoje vlastní fondy. Asi pro přesnost bych měl říct, že jde o 4 mil. ne o 40 miliard.

Autor: Jan Pokorný, moderátor (host: P.Wiener)
Zdroj: Radiožurnál
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 15.08.2008, 18:40 - marie :
na nic nemají peníze a rusákům se tady stále a celá léta platí české penze, je tady podle ČSÚ 149 000 občanů z bývalého sovětského svazu přihlášených k trvalému pobytu, a dle cca 50 let staré smlouvy mezi býv.SSSR A ČSSR : Praha - Rusové, kteří získají trvalý pobyt na českém území, mají nárok na český důchod i v případě, že tu nikdy nepracovali. Stanovuje to 49 let stará dohoda mezi Sovětským svazem a Československem.
* 18.08.2008, 09:18 - Marie :
Proč se uvedené pracoviště nepřičlení k tyflopedickému pracovišti speciální pedagogiky na Karlově Universitě? Znalost studentů braillova písma by tak nebyla pouze formální, i několik hodin orientace by přispělo ke zlepšení úrovně studentů. Nemusely by se pak konat další kurzy, protože by se to studenti naučili jako součást studia.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie