Dnes je Pátek, 23. dubna 2021, svátek má Evžénie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

25.03.2008, 07:19 - rubrika " Služby "
Přepravu invalidů bude zajišťovat dopravní podnik

Praha - Projekt Od dveří ke dveřím, který na objednání odváží invalidy od jejich domu na místo, kam potřebují, by měl od příštího roku převzít dopravní podnik. Klienty budou převážet speciální mikrobusy, přičemž cena této služby by měla být stejná jako při jízdě MHD. Předpoklad magistrátu je takový, že invalidé budou mikrobus využívat pro jednorázové akce, jako je například doprava k lékaři či na úřad. Kromě této služby by i nadále zůstaly v provozu linkové autobusy. Podle radního pro sociální záležitosti Jiřího Janečka by služba stála magistrát přibližně milion korun. 'Pokud by to fungovalo za těchto podmínek, tak by to bylo bezvadné. Nyní využívám linkové autobusy, které mají pravidelný interval po dvou a půl hodinách,' komentovala návrh předsedkyně občanského sdružení Prosaz Iveta Pešková, která je upoutána na invalidní vozík. Letos bude službu Od dveří ke dveřím provozovat ještě Národní rada osob se zdravotním postižením , která na ni včera získala od magistrátu dar ve výši tří set tisíc korun. O další finance se bude ucházet v grantovém řízení. 'Předpokládáme, že grant získá. Se změnou zákona o sociálních službách se změnil i způsob financování služeb, a tím se rada dostala do problémů,' komentoval radní Janeček. Odvoz na objednávku není jedinou novinkou, která se v sociální oblasti chystá. V polovině roku bude spuštěn portál sociálních a zdravotních služeb. Pražané na něm najdou informace o organizacích, které v sociální oblasti či zdravotnictví působí. Portál umožní vyhledávat zdravotnická a sociální zařízení a umožní objednat se na vyšetření. Zároveň zde budou informace o hodnocení zdravotnického zařízení.

Autor: EVA BENEŠOVÁ
Zdroj: Pražský deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 26.03.2008, 02:58 - dubanova.marie@quick :
Objevila jsem Vaše stránky docela náhodou, můj manžel onemocněl v červenci 2006 a do té doby jsem netušila, že zdravotně postižení mají tak složitý život, myslím ze strany státních institucí. Samozřejmě, že vím že život s berlemi či vozíkem, není jednoduchý, ale že jim jejich už tak dost nesnadný život, ještě ztrpčují státní instituce, to mě skutečně nenapadlo. Vaše stránky poskytují neuvěřitelnou sumu informací a rad..Za to Vám patří obrovský dík..
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie