Dnes je Pátek, 23. dubna 2021, svátek má Evžénie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

27.06.2007, 09:19 - rubrika " Služby "
Zdravotně postiženým se nelíbí omezování při výběru sociálních služeb

Moderátor
Některým zdravotně postiženým se nelíbí omezování při výběru sociálních služeb. Příspěvky na ně dostávají nově od letošního ledna. Ministerstvo práce a sociálních věcí tím chce zajistit, aby handicapovaní získali jen odbornou péči.

Autor
Za peníze od státu si lidé mají platit např. pečovatelku, pobyt ve stacionáři a nebo někoho z rodiny, kdo se o ně bude starat. Někteří z nich ale tvrdí, že za ně vybírají úředníci.

Květa Kánská, předsedkyně, Společnost Parkinson, o.s.:
Nějak to jde zase mimo nás, jako by nám chtěli všichni určovat, co potřebujeme.

Autor
Podle Ministerstva práce a sociálních věcí příspěvek určený hlavně na odbornou péči, a to podle Martina Žďárského většinou nejsou rodinní příslušníci sami schopni zajistit.

Martin Žárský, ředitel odboru sociálních služeb, Ministerstvo práce a sociálních věcí:
Vždy je lepší tu situaci řešit tak, aby lidé pečující sdíleli tu svou činnost s profesionálními poskytovateli sociálních služeb.

Autor
Také podle předsedy asociace sociálních služeb by měly být příspěvky použity co nejúčelněji.

Jindřich Kadlec, předseda, Česká asociace pečovatelské služby:
Příspěvek má samozřejmě vést k tomu, aby si občan mohl tuto službu objednat, ale nějaká pravidla musí být stanovena. Mnoho lidí, kteří pobírají tento příspěvek se neobrací na poskytovatele sociálních služeb.

Květa Kánská, předsedkyně, Společnost Parkinson, o.s.:
Já mám pocit, jako by sociální služby měly vydělávat. Sociální služby přeci nejsou výdělečný podnik.

Autor
Pracovníci sociálních zařízení ale tvrdí, že nabízejí kvalitní péči a služby, které vyžadují odborné vzdělávání.

Sabina Fialková, ředitelka, Domov pro seniory, Loučky:
Pár klientů nám odešlo po přiznání příspěvku, ale v podstatě do 2 měsíců se nám vrátili zpět, nezvládali tu péči.

Autor
Provozovatelé sociálních služeb teď chtějí, aby ministerstvo více kontrolovalo využívání příspěvků, aby jejich žadatelé byli smluvně vázáni s poskytovatelem služeb.

Autor: Marek Štětina
Zdroj: ČT 1 - Večerník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 27.06.2007, 11:27 - Čtenář :
No to jsou názory.......pokud se o postiženého syna starám již 20let tak mi snad úředníci nechtějí říct, že péče není kvalitní,dělají kolem těch peněz "humbuk" a co jím dali?v 8000,- je 960,-bezmocnost,kterou jím vzali od důchodu,péče byla 5400,- takže navíc je jen těch 1600,-!! myslím,že my doma pečující víme a známe nejlépe potřeby svých postižených!!Už jste viděli postiženého,že když dostane peníze-všechny propije??Na ty co berou podpory by se měli zaměřit-tak kolikrát trpí zdravé děti a rodiče žijí z příspěvků na ně,kolik jich sedí po dávkách v hospodě,děcka hladová,ale nad tím se nikdo nepozastavuje,ale že postižení dostali pár korun navíc tak uý se budou kontrolovat..............
* 27.06.2007, 12:50 - KVADROUŠ :
S názorem výše uvedené paní či pána plně souhlasím. O mne se též nepřetržitě již 24 let stará maminka. Nechtěl bych se vidět po péči těch chytrých a vzdělaných pánů úředníků. Jsem z jejich názorů docela rozhozenej.
* 27.06.2007, 15:59 - hemouš :
Co mám dělat,když bydlím v městečku ,kde nejsou žádné profesionální služby a vypomáhá mi sousedka a manžel?To mi úřady zajistí extra péči nebo odeberou peníze a budeme si výpomoc jako před tím platit ze svého?NENÍ ÚŘADU HANBA NEBO STÁTU?
* 27.06.2007, 18:21 - Hanka :
Je to pořád dokola, dceři odebrali 1800 korun příplatek při bezmocnosti, mně 5400 korun "pečovného" a dceři dali 8000. Takže jí přidali vlastně 800, kolik služeb by si za 8000 měsíčně jako vozíčkář a nepohiblivá osůbka asi tak koupila? Navíc nějak mi není stále jasné, z čeho by měl být živ rodič, který pečuje 24 hodin, každý den. Co kdyby konečně někdo začal přemýšlet, to by byla úleva!
* 27.06.2007, 19:51 - Jarka :
Nejméně dvakrát jsem telefonicky oslovila pražskou organizaci, která poskytuje sociální služby a žádala o jejich pomoc, ani jednou mi však nepřišli pomoct i přes mé urgence. Nakonec /po zhoršení zdravotního stavu/ musela přijet má matka, která se o mě /s malými přestávkami/ stará od narození. Proč se asi úředníci domnívají, že by její péče měla být horší, než od někoho školeného. Většinou opak je pravdou. Obsloužit člověka po stolici má školený daleko větší problém, než rodinný příslušník. A nacpat lidi do ústavů rozhodně není řešení!
* 28.06.2007, 09:37 - Mirek -Šumava :
Podle mého bylo smyslem zákona především vytvořit podmínky pro to aby se o maximum klientů mohla postarat rodina aniž by jí to ekonomicky zruinovalo. Pokud je potřeba "odborná péče" je to především péče zdravotní, kterou poskytují zdravotničtí pracovníci a je hrazena ze zdravotního pojištění. Nechme především rozhodovat samotné postižené o tom koho chtějí aby jim "utíral zadek...."
* 29.06.2007, 13:09 - Eva Kunická :
Proč nikdo neustále nebere na zřetel opravdové, skutečné potřeby a cítění postižených? V každém, zde uvedeném, názoru je realita života, ale zákonodárci chtějí poroučet a diktovat. Z každého pokusu o tzv.vylepšení zákona, od pana Nečase, mi vychází diskriminace postižených. A jelikož se mi jeho výroky více než nelíbí, adresuji své připomínky na jeho email: petr.necas@odsvs.cz Zkuste to, sice vám odpoví jen PC, ale třeba to někdo opravdu čte.
* 02.07.2007, 13:32 - rejpal :
Vždy je někdo postižen. Kupříkladu ti co nemají důchod a starají se o své postižené jsou na tom hůř než poživatelé důchodů a příspěvků na péči. Přitom jsou důchodci uhonění a fizicky zničení ale péči - ulehčení alespˇoň občas si nezaplatí. Měli by málo pro děti, kteří jim ani nepomůžou: V těchto případech bych alespoŇ 1/3 financí nahradila poukázkami na péči. Druhá skupina postižených pak na péči nemá dostatek peněz
* 03.07.2007, 16:14 - Vlaďka :
Poselství generálního tajemníka OSN Mezinárodní den postižených osob si každoročně připomínáme s cílem zvyšovat informovanost a pochopení pro situaci handicapovaných lidí a podporovat jejich práva a zlepšování životních podmínek. V letošním roce, kdy zároveň slavíme 50. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv, je na místě připomenout si úvodní slova tohoto významného dokumentu: "uznání přirozené důstojnosti a rovných a nezcizitelných práv členů lidské rodiny je základem svobody, spravedlnosti a míru ve světě." Motto 50. výročí Všeobecné deklarace lidských práv - "lidská práva pro všechny" - získá smysl pouze tehdy, bude-li se vztahovat i na postižené lidi. Pokud pan Nečas bude vymýšlet takové blbosti, můžeme se obrátit na OSN.Je třeba mu to připomenout!!
* 18.07.2007, 16:15 - Růžena :
Rodičovský příspěvek činí 7600 Kč do 4 let věku dítěte, navrhuje někdo taky poukázky na péči apod. ?? Přitom mezi nimi určitě taky bude skupina osob co peníze probendí jinak. Navíc nikdo nezkoumá, jestli někdo pečuje o dítě a zároveň může být zaměstnaná(ý). Nic proti příspěvkům nemám, ale proboha přestaňte závidět těžce postižených osobám pár tisícovek na péči. V konečném výsledku stát ušetří, protože vyplácí na příspěvcích méně než činí náklad na osobu v ústavu (30 tis). Ale nebude to hned, půjde to postupně.
* 28.07.2007, 00:29 - Zdeněk :
Podle mého názoru se všichni poskytovatelé sociálních služeb chovají stejně - čekají, až se k nim budou hrnout klienti ( zákazníci ) sami, bez toho, že by klienty - zákazníky - nějak zvlášť aktivně vyhledávaly. Neznám jediný případ, kdy by poskytovatel soc. služeb svoji činnost propagoval a aktivně vyhledával klienty, např. inzercí v tisku či nabídkami odeslanými na konkrétní osoby, o kterých lze předpokládat, že potřebují jakoukoli formu pomoci. Na co čekáte, poskytovatelé? Až vám někdo ( stát ) sežene klienty? Nedočkáte se, musíte se snažit vy!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie