Dnes je Pátek, 23. dubna 2021, svátek má Evžénie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Organizace
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

03.05.2007, 09:09 - rubrika " Služby "
České dráhy nabízejí na linkách v okolí Prahy denně přes 300 spojů umožňujících přepravu cestujících na vozíku

Letos přibude 9 nových příměstských vlaků se speciálními plošinami; 2. května pak ČD uvedou do provozu v oblasti Prahy další jednotku Regionova.

Každý všední den vypravují České dráhy na spoje v okolí Prahy až 320 spojů, které jsou schopny přepravit vozíčkáře. Na hlavních tratích Praha - Kolín - (Pardubice), Praha - Kralupy nad Vltavou - (Roudnice nad Labem), Praha - Beroun, Praha - Nymburk - Kolín - (Kutná Hora) a Praha - Benešov u Prahy jezdí ve špičce nízkopodlažní vlaky každých 30 minut (v ranní špičce na trase Český Brod - Praha každých 15 minut). Tyto spoje jsou v jízdním řádu označeny symbolem vozíčkáře.

Denně vyráží na koleje pražské příměstské dopravy, kromě "klasických pantografů", které mají podlahu ve výši nástupiště, také 25 moderních patrových jednotek CityElefant, řady 471, které jsou vybaveny plošinou pro snazší nástup a výstup vozíčkářů a mají speciální bezbariérové WC. V rámci letošního roku uvedou České dráhy do provozu 9 nových souprav.

Kromě toho nasadí ČD od 2. května do pravidelného provozu v Praze a Středočeském kraji další motorovou jednotku Regionova, která je částečně nízkopodlažní a bezbariérovým WC. V pracovní dny bude jezdit denně na pražské městské lince Roztoky u Prahy - Praha Holešovice - Praha Libeň, kde se objevuje už nyní ve zkušebním provozu. Nasazení Regionovy na městskou linku výrazně usnadní cestování imobilních občanů nebo maminek s kočárky v Praze a v okolí.

Dnes využil vlak Českých drah pro cestu z Prahy do Kralup nad Vltavou předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása v doprovodu Džamily Stehlíkové, ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny.

V současné době je po celé České republice rozmístěno také více než 90 mobilních plošin, které pomáhají vozíčkářům nastoupit i do vlaků, které mají podlahu výše, než je nástupiště. Před třemi lety jich přitom bylo k dispozici jenom pět. Část plošin hradí zcela České dráhy, na části se finančně podílejí města i nadace Konto Bariéry.

Autor: www.mesec.cz
Zdroj: České dráhy, a. s.
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 10.05.2007, 15:01 - Achs Petr :
No myslím, že není čím se chlubit. Ty vlaky by měly jezdit všude a ne pouze v okolí Prahy. Každé nástupiště by mělo být uzpůsobeno tak, aby bylo přístupné pro vozíčkáře. Zkuste si např. nádraží v Lovosicích. Horko těžko vleze do pantografu i zdravý člověk... ještě k tomu to tam smrdí výkaly. Hrůza děs.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie