Dnes je Pátek, 23. dubna 2021, svátek má Evžénie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

16.03.2006, 14:04 - rubrika " Servis pro NNO "
Pracovní rehabilitace pro zdravotně postižené

Začátkem prosince loňského roku začala realizace projektu spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, který se jmenuje Systém péče o zdravotně postižené formou pracovní rehabilitace občanů evidovaných na úřadech práce Jihomoravského kraje (Brno-venkov, Hodonín). Projekt bude trvat dva roky a je rozdělen do dvou etap.

V rámci projektu bude realizována celá řada aktivit, které obsahově i typově budou totožné v obou etapách projektu. Patří sem – kurz osobní efektivity s bilanční diagnostikou, ergodiagnostika, kurz obsluhy PC, specifické rekvalifikace, ukončení bilančně-diagnostických a vzdělávacích aktivit, příprava na praxe, pracovní rehabilitace formou čtyřměsíčních praxí a nástup do pracovních poměrů. Předkladatelem projektu je společnost CC Systems, a. s., se sídlem v Hodoníně.

První kontakt s klienty z řad cílové skupiny zajistil příslušný úřad práce. Následně proběhlo první setkání s klienty na informačně výběrové schůzce, která se konala zvlášť pro klienty z regionu Brno-venkov a zvlášť pro klienty z regionu Hodonín. Klienti byli seznámeni s projektem, jeho obsahem i časovým harmonogramem. Výběrově informačních schůzek se zúčastnilo cca 40–50 klientů z každého regionu. Po prezentaci proběhly krátké individuální rozhovory, při kterých se zjišťoval zájem klientů o účast v projektu a současně byla vybrána skupina 12 účastníků projektu. Někteří z klientů měli okamžitý zájem o účast, jiní uváděli důvody, proč se zúčastnit nechtějí – např. rodinné důvody, zdravotní, projekt je neoslovil apod. Další z klientů projevili zájem o účast v II. běhu projektu. Informace o aktuálním dění získáte na www.ccsystem.cz.

První aktivitou, kterou absolvovali účastníci projektu, byl kurz osobní efektivity s bilanční diagnostikou. Účastníci projektu dostali možnost seznámit se např. s psychologií osobnosti, psychologií nezaměstnanosti, s tím jak psát životopis, jak oslovit potenciální zaměstnavatele, jak správně telefonovat atd. Jednou z částí tohoto kurzu bylo i několik hodin věnovaných přijímacímu pohovoru. V průběhu této aktivity se účastníci projektu individuálně zúčastnili ergodiagnostického vyšetření v partnerské Fakultní nemocnici Brno nebo Nemocnici Kyjov.

Další aktivity budou navazovat a vytvoří ucelený komplex vzdělávacích aktivit kombinovaných s pracovní rehabilitací, který umožní některým z účastníků získání trvalého pracovního místa a všem zvýší šance na uplatnění na otevřeném trhu práce.

Autor: red
Zdroj: Noviny MPSV
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 16.03.2006, 17:53 - alice :) :
maloktery nezamestany je vhodny jako asistent................mozna tak 1%....
* 28.03.2006, 13:16 - Vilém :
Téměř krystalicky čistý nesmysl. Reálně vzato se vyplýtvají nesmírné prostředky na budování diagosticko - terapeutických systémů jen proto, aby byli zaměstnáni lidé, jejichž práci by mohli vykonávat zcela zdraví lidé bez práce. "Málokterý nezaměstnaný je vhodný jako asistent" - málokterý totiž narazí na lepší přístup než je ten od Alice. Stranou nechávám případy, kdy někdo chce práci od lidí, kterým nenabízí zaměstnání, to už jsou případy, které by sami potřebovali asistenta k dosažení lidské normality.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie