Dnes je Neděle, 9. srpna 2020, svátek má Roman
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

10.12.2009, 07:34 - rubrika " Zdraví "
Magnetoterapie - Renesance v moderní léčbě

Člověk se jako živočišný druh po tisíciletí vyvíjel v harmonii s přírodou a přizpůsoboval své tělo podmínkám životního prostředí. Během posledních sto padesáti let průmyslové revoluce jsme však radikálně změnili životní styl a přizpůsobili jsme naopak životní prostředí vlastním potřebám. Zdá se, že stále více svého času věnujeme pracovním a jiným povinnostem a na věci, které jsou opravdu důležité, se nám ho nedostává. Stres, spěch a nervozita na nás útočí ze všech stran a chvíle klidu a pohody jsou pro nás stále vzácnější. Přitom by to mělo být právě naopak - náš organismus nutně potřebuje klid a vnitřní harmonii k tomu, aby si udržel stav tělesného a duševního zdraví.

Strašák civilizačních chorob

Není tedy divu, že se rychlým tempem zvyšuje počet lidí trpících vysokým tlakem a souvisejícími kardiovaskulárními chorobami, diabetem a obezitou. Stále více dětí trpí alergiemi a má oslabenou imunitu, pro lidi středního věku a seniory jsou zase velkým strašákem bolesti zad, kloubů a osteoporóza. Během pouhého jednoho století jsme se vyvinuli z člověka chodícího v člověka sedícího a platíme za to vysokou cenu v podobě takzvaných civilizačních chorob.

Stále více léků

Moderní medicína dokáže účinně řešit celou řadu těchto i dalších onemocnění, ať už za pomoci chirurgie nebo farmakoterapie. Právě stále rostoucí masivní spotřeba léků se však stává novým problémem. Není výjimkou, že někteří pacienti užívají i více než deset různých preparátů, jejichž vzájemné interakce se dají jen těžko odhadnout.

Dlouhodobé užívání léků často vede k výskytu nežádoucích účinků a poškození organismu. Kolikrát vám váš lékař napůl v žertu poradil, abyste příbalové letáky raději ani nečetli?

Existuje jiná cesta?

Lidstvo již více než tři tisíce let zná blahodárné působení magnetického pole a po stejnou dobu je i intenzivně využívá. Moderní přístroje pro nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii se staly nedílnou součástí rehabilitační a lázeňské péče. Nejnovější poznatky z výzkumů a klinických studií však vedly k významnému rozšíření indikací této léčebné metody.

Dnes se pulzní magnetoterapie stále více uplatňuje i v takových oborech, jako je ortopedie, kardiologie, interní medicína, diabetologie nebo neurologie.

Odlišný princip léčby

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie má na lidské tělo velmi zajímavé účinky. Podstatou jejího působení je urychlení látkové výměny a povzbuzení regenerace organismu na buněčné úrovni. Během používání magnetoterapie dochází ve tkáních ke zvýšení přísunu kyslíku a živin a k lepšímu odvádění zplodin metabolismu, což je výchozí podmínkou všech ozdravných procesů. Oproti tomu většina léků působí pouze symptomaticky, potlačuje příznaky onemocnění a bolest, nebo jen dodává tělu chybějící látky. Každá nemoc je však na fyzické úrovni porušením funkcí a elektromagnetické rovnováhy buněk. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie dokáže tkáním tuto rovnováhu vracet, povzbuzuje samoléčebné schopnosti organismu a tím působí přímo proti vyvolávající příčině onemocnění.

Účinky na organismus

Základní účinky této léčebné metody se dají shrnout do několika oblastí:

- urychlení regenerace buněk, detoxikace organismu
- zmírnění bolestí (analgetický efekt)
- rozšíření cév a zlepšení prokrvování exponované oblasti, stabilizace krevního tlaku
- protizánětlivý, antirevmatický a protiotokový účinek
- myorelaxace (uvolnění svalového ztuhnutí)
- posílení kostní, vazivové a chrupavčité tkáně
- snížení spotřeby léků

Abychom dosáhli výrazného a trvalého zlepšení zdravotního stavu, nestačí pouhých deset aplikací, kterých se nám většinou v ambulanci dostane. Celosvětovým trendem je přechod k domácí léčbě pulzní magnetoterapií a moderní, snadno ovladatelné a cenově dostupné přístroje to dnes již plně umožňují.

Výborné výsledky v domácí péči

Mezi klasické indikace magnetoterapie patří zejména onemocnění pohybového aparátu, jako je artróza, revmatoidní artritida a bolesti páteře nejrůznějšího původu. Svým rychlým analgetickým efektem dokáže pacienty zbavit dlouhotrvajících bolestí, uvolňuje ztuhlé svaly a při dlouhodobém pravidelném používání také přispívá k regeneraci kloubní chrupavky. Velice dobrých výsledků se díky zvýšení prokrvení pravidelně dosahuje v terapii hypertenze,
ischemické choroby srdeční a infarktu myokardu. Toto působení také umožňuje předcházet a léčit pomocí pulzní magnetoterapie také diabetické komplikace, jako jsou nehojící se vředy, necitlivost a brnění dolních končetin, ale i špatné prokrvení sítnice. Alespoň heslovitě můžeme dále zmínit výrazné úspěchy této metody při rehabilitaci po cévních mozkových příhodách a v léčbě takových onemocnění, jako je astma, migréna, tinnitus, syndrom tenisového lokte a zmrzlého ramene, karpální tunely, osteoporóza a hojení zlomenin či poúrazové stavy.

autor článku: MUC. V. Cikánek

Pokud se chcete o této léčebné metodě dozvědět více informací, nebo si dokonce zakoupit léčebný magnetoterapeutický přístroj a vyzkoušet účinky magnetoterapie sami na sobě, můžete se podívat na internetové stránky:

pulzni-magnetoterapie.cz

Možná tak získáte i užitečný dárek na vánoce. Pravda, trochu dražší, ale hodnotný, protože zdraví bezesporu svoji hodnotu má.Zdroj: pulzni-magnetoterapie.cz
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie