Dnes je Pondělí, 28. září 2020, svátek má Václav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

13.09.2005, 10:34 - rubrika " Zdraví "
Musíme trpět chronickou bolestí?

Bolest je stav, který nám signalizuje, že s naším tělem není vše zcela v pořádku. Někdy ovšem může přerůst do takových rozměrů, že se sama stává diagnózou. Existuje několik typů bolestí:

- akutní

Vzniká při poškození tělesné tkáně, např. úrazem nebo nemocí. Trvá několik hodin nebo dnů. Varuje nás před nebezpečím.

- chronická

Trvá déle než tři měsíce. Nemusí souviset přímo s poraněním. Stává se sama o sobě nemocí. Až v 95 % případů je možné ji léčbou ovlivnit.

- nádorová

Vyskytuje se u pacientů s onkologickou diagnózou. Může mít celou řadu příčin a spouštěcích mechanismů. Může být způsobena přímo nádorem nebo je reakcí na onkologickou léčbu.

- průlomová

Může se objevit náhle, např. při kašli. Je to přechodné zvýšení intenzity bolesti u pacientů s dobře léčenou chronickou nemocí.

- chronická nenádorová bolest

Nejčastěji se jedná o bolesti zad, kloubů, svalů, hlavy. Na vzniku tohoto typu bolestí se často podílí nesprávné návyky, nedostatek pohybu, obezita.

Nedostatečně léčená bolest sebou přináší řadu problémů. Není to jen tělesné utrpení, ale také problémy psychické, sociální, problémy v partnerských vztazích, v komunikaci apod. Přitom moderní medicína je dnes schopna zmírnit bolest na snesitelnou míru u více než 95 % pacientů.

Základem léčby je podávání léků odstraňujících bolest, tzv. analgetik. Analgetika mají různý stupeň účinnosti a existují v různých lékových formách. Typ a způsob užití určí lékař.

Pro pacienty, kteří trpí bolestí, existuje řešení. Mohou se obrátit na Linku proti bolesti. Linka je v provozu od pondělí do pátku od 14:00 do 19:00 hodin, na čísle 224 435 587. Pokud zavoláte, budete v kontaktu se zdravotníky - odborníky na léčbu bolesti, kteří vám doporučí individuální postup.

Podrobné informace můžete nalézt také na internetové adrese: www.linkaprotibolesti.cz

Autor: Bc. Jana Vařachová
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 14.09.2005, 10:34 - xxx :
Jsem 6 let po urazu patere a preruseni michy. Od prvnich mesicu jsem uzival analgetika (Tramal a pod.), protoze dostavam spasmy, ktere jsou bolestive. Hned od zacatku mi bylo jasne, ze pokud budu brat analgetika pravidelne, bolest sice ustoupi, ale vnitrni organy a psychika budou na tom hur. Unava a zvraceni - to byla cena za chvily bez bolesti. Pak jsem si nasel na roska.cz odkaz, ktery smeroval na recept konopne masti. Kamaradka mi sehnala konopi a ja jsem se pokousel vyrobit si mast. Moc jsem tomu neveril, kdyz vas ale boli neco hodne dlouho, vyzkousite snad uplne vsechno. Po druhe kure jsem pocitoval ulevu v oblastech, kde jsem mival krece. S odstupem tri mesicu jsem nezaznamenal, jakekoliv vetsi spasmy, ktere jsem drive dostaval. Vim, ze konopi je nelegalni rostlina, ale jinou alternativu jsem, krome analgetik bohuzel nenasel.
* 25.05.2006, 11:54 - Čtenář :
Při kašli se mi někdy jakoby zatmí před očima i při tom že beru prášky na vysoký tlak.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie