Dnes je Středa, 30. září 2020, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

16.08.2005, 09:12 - rubrika " Zdraví "
Invalidní důchody - oko mám stále jen jedno!

Je mi 43 let, dříve jsem pracoval jako strojní inženýr. Před pěti lety mi odebrali pravé oko pro nádor a celou dobu jsem byl v plném invalidním důchodu. K němu jsem dostal ještě průkaz ZTP. Nyní mi plný invalidní důchod odňali a dali mi jen částečný. Nerozumím tomu, vždyť oko mám stále jen jedno a průkaz ZTP mi také nechali.

Invalidní důchody jsou o poklesu pracovní schopnosti. U plného invalidního důchodu pracovní schopnost poklesla o více než 66 % a u částečného jde o pokles pracovní schopnosti o více jak 33 %. Průkazy TP, ZTP a ZTP/P jsou o schopnosti pohybu a orientace. Jedno nezakládá nárok na druhé. Průkaz ZTP vám již zůstane zřejmě napořád, protože máte, vzhledem k pouze jednomu oku, sníženou schopnost orientace. Ve vážných případech, jako byl váš, se dává při určení diagnózy plný invalidní důchod, s ohledem na více faktorů však jen na omezenou dobu. Po určité době se hodnotí, zda je zdravotní stav stabilizovaný. V případě odstranění oka pro onkologické onemocnění zpravidla po dvou letech od ukončení léčby. Při stabilizovaném stavu a při dobré funkci druhého oka se předpokládá, že se již pracovní schopnost obnovila a řeší se to přiznáním důchodu částečného. Pro přesnost odpovědi musím ještě dodat, že se také přihlíží k povolání, pro které máte kvalifikaci, zda jste se již svému postižení přizpůsobil, či zda jste schopen rekvalifikace. Váš věk, vysokoškolské vzdělání a úspěšně dokončená léčba jsou plně v souladu s přiznáním částečného invalidního důchodu.

Autor: Odpověď tlumočí Rudolf Pospíšil
Zdroj: Bruntálský a Krnovský Deník
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 22.08.2005, 22:02 - LENKA :
MŮJ MANŽEL, MĚL V ROCE 2000 PRACOVNI ÚRAZ , KDE PŘIŠEL O OKO , DOSTAL HNED ČASTECNÝ INVALIDNÍ DŮCHOD A PRŮKAZKU ŽÁDNOU A TAKY MÁ JEN JEDNO OKO , PROTO BYCH CHTĚLA PORADIT ,JAK JE TO STOU PRŮKAZKOU , KDE SI O NÍ MÁ ZAŽÁDAT . MNOHOKRÁT DĚKUJI
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie