Dnes je Středa, 30. září 2020, svátek má Jeroným
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

11.05.2005, 07:22 - rubrika " Zdraví "
Nemocnice nepočítají s handicapovanými pacienty

Zdravotnická zařízení nejsou dostatečně připravena na péči o pacienty se specifickými potřebami. I když každá nemocnice, každé oddělení nemůže být vybaveno na přijetí pacientů, kteří vedle aktuální nemoci mají zdravotní postižení, měly by mít možnost operativně zajistit vše potřebné.

V současnosti jim chybí důležitá systémová opatření. K tomuto závěru dospěli účastníci setkání zástupců pacientů se specifickými potřebami, ministerstva zdravotnictví a ředitelů nemocnic. Vybavení jednotlivých zařízení pro přijetí specifických pacientů se různí. Ve velkých fakultních nemocnicích existují ve většině oddělení lůžka určená postiženým.

Například Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) má taková lůžka v řadě oddělení, má zubařské křeslo pro vozíčkáře, v případě potřeby kontaktuje organizaci nevidomých. V České republice jsou podle lékařů problémy nejen s léčbou postiženích, ale také s rehabilitací. Přednostka rehabilitační kliniky VFN Olga Švestková připomněla, že rehabilitační zákon se připravuje více než deset let.

Podle ředitele Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku Václava Volejníka je třeba upravit některé vyhlášky ministerstva zdravotnictví. Podle jedné nemohou pacienti dostat rehabilitační pomůcky v době, kdy jsou hospitalizováni. To znamená, že se ještě v nemocnici pod odborným dohledem nemohou naučit s nimi zacházet.

Autor: ČTK
Zdroj: Zdravotnické noviny
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 11.05.2005, 08:10 - xxx :
Kdyz jsem byl ja v nemocnici, tak si me prehazovaly jako horky brambor- "Jedte jinak tady nejsme na to zarizeni". Radeji chcipnout doma, nez takove zachazeni.
* 13.05.2005, 12:56 - Dagmara Olomouc :
vOlomouci na neurologii,kde se léčí RS,což jsou i vozíčkáři ,nemají na WC madla ,jak se postavit a chytit se při oblékání.Jsou tam strašně blízko u WC,ale nestačí. V koupelně se přidržujete vodovodní baterie,takže někdy se vyrve ze stěny.Postele jsou strašně vysoké,takže jak dostat nohy nahoru,když je neovládáte řádně.Stále volat sestry?
* 22.05.2005, 20:30 - Mila A. :
nedavno jsem byla v brnenske fakultni nemocnici v Bohunicich. Madla sice na pokojich na ortopedickem oddeleni (8.patro) meli, ale i s nimi byl zachod na pokoji pro vozickare skoro nepouzitelny. Pry je jeden ve 3. patre :))
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie